Radio Parlament
Section01

SLD złożył wniosek o wotum nieufności dla ministra infrastruktury.

migracja
migrator migrator 17.12.2010

SLD złożył u marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności dla ministra infrastruktury.

SLD złożył u marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności dla ministra infrastruktury. Sojusz uważa, że Cezary Grabarczyk przez trza lata udowodnił brak kompetencji do kierowania resortem. Lewica zarzuca ministrowi chaos na kolei, ciągłe zmiany w planie budowy dróg i autostrad, brak nadzoru nad Pocztą Polską i urzędami lotniczymi. Wniosek ma być głosowany na najbliższym posiedzeniu Sejmu, po nowym roku.
Poseł Wiesław Szczepański z komisji infrastruktury wylicza błędy Cezarego Grabarczyka. Wśród nich wymienił chociażby zaniedbania w budowie dróg i brak nadzoru nad żeglugą powietrzną i na poczcie. Polityk zarzucił również ministrowi pogorszenie się sytuacji w budownictwie.
Szef SLD Grzegorz Napieralski uważa, że minister Grabarczyk nie przedstawił żadnego pomysłu na ratowanie sytuacji na kolei. W jego ocenie na kolei panuje całkowity bałagan, nad którym ministerstwo nie panuje, ani nie podejmuje właściwych kroków w celu naprawienia sytuacji.
Minister z sali sejmowej przeprosił dziś za chaos na kolei. Obiecał też, że za złą sytuację wyciągnie konsekwencje personalne. Cezary Grabarczyk zamierza się w tej sprawie spotkać dziś z premierem.
Informacyjna Agencja Radiowa/Agnieszka Rucińska/lm/K.P.
Section02
Section03
Section04