Polskie Radio
Section05
autostrady

Miliardy na nowe "ekspresówki". Podano szczegóły

Resort infrastruktury zainwestuje 11,7 mld zł w budowę prawie 300 km dróg szybkiego ruchu (S). W tym roku podpisano 20 umów na realizację tych tras ekspresowych. Ponadto 750 mln zł przeznaczono na konstrukcję ponad 36 km obwodnic, co potwierdzają podpisane umowy dla pięciu projektów. W rezultacie, łącznie ponad 1600 km dróg znajduje się obecnie na różnych etapach realizacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA transport infrastruktura GDDKiA inwestycji infrastrukturalne UE via carpatia

Słowacja. Od sierpnia będą obowiązywać elektroniczne winiety autostradowe

Słowacki parlament wprowadził w środę jednodniową elektroniczną winietę za przejazdy po autostradach. Jednocześnie dokonano zmiany w systemie opłat rocznych. Będą obowiązywać przez 365 dni, a nie od początku stycznia do końca grudnia. Ustawa wejdzie w życie 1 sierpnia, wcześniej będzie ją musiał podpisać prezydent.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Słowacja transport kierowcy

Jechał ponad 220 km/h na autostradzie. Wniosek o ukaranie kierowcy trafił do sądu

Jazda z prędkością ponad 220 kilometrów na godzinę, wyprzedzanie bez użycia kierunkowskazów i korzystanie z auta mimo pękniętej przedniej szyby - takich przewinień dopuścił się kierowca porsche zatrzymany przez policję na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej. Do sądu trafił wniosek o ukaranie mężczyzny – poinformowała w środę komenda wojewódzka w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców wypadek autostrada a4 policja Drogówka mandat bezpieczeństwo na drodze ruda śląska

W wypadkach drogowych w Zimbabwe każdego dnia ginie 5 osób. Powodem m.in. lekkomyślność kierowców

Każdego dnia w wypadkach drogowych w Zimbabwe ginie 5 osób, a 38 zostaje rannych - powiedział dyrektor generalny Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Zimbabwe, Munesu Munodawafa. Na świecie pod tym względem gorzej jest tylko w Republice Dominikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy wypadek Zimbabwe Afryka Dominikana ruch drogowy

Węgry wprowadziły jednodniową winietę autostradową. Jakie opłaty dla kierowców?

1 kwietnia Węgry wprowadziły do sprzedaży jednodniową winietę autostradową. Z powodu ceny może jednak nie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Wprowadzenia jednodniowych winiet autostradowych w krajach, które w ten sposób pobierają opłaty za drogi, wymaga Unia Europejska. Od wczoraj do tego zalecenia przystosowały się Węgry.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców Węgry drogi kierowcy samochody

Uciekał autostradą pod prąd. 24-letni kierowca usłyszał zarzuty

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna przekazał, że 24-letni Kamil D., który w poniedziałek uciekał przed policją i jechał pod prąd autostradą A2 w Pruszkowie, usłyszał zarzuty. W wyniku akcji policjantów postrzelona w udo została 15-latka, która trafiła do szpitala.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców kierowcy samochody bezpieczeństwo na drodze ruch drogowy policja Drogówka

Odzyskano skradzione w Niemczech auto warte 150 tys. zł. Policjanci z Łowicza zatrzymali pasera

Policjanci z Łowicza i Łodzi odzyskali skradziony w Berlinie samochód o wartości 150 tys. zł. Zatrzymali 21-latka, któremu postawiono zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia – podała rzecznik łowickiej policji nadkom. Urszula Szymczak.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online policja autostrada a2 Warszawa wielkopolskie Łowicz samochody kierowcy