Section00
tło ferie zimowe
Ferie dzieci
Section01

opis akcji

bird

Więcej

Section05
Ferie z książką
Grzegorz Kasdepke o książkach swojego dzieciństwa
volume_up
Niezwykłą przygodą było dla małego Grzesia buszowanie w bibliowozie w poszukiwaniu literackich skarbów. Zapraszamy do lektury i wysłuchania załączonego zapisu audycji.
00:00
16:14
Literatura dziecięca polecana przez Lidkę Iwanowską-Szymańską
volume_up
W cyklu "Ferie z książką" Martyna Chuderska i jej goście prezentują czytelnicze perełki. W przedostatnim spotkaniu z cyklu podczas ferii zimowych 2024, o swych literackich olśnieniach opowiedziała Lidka Iwanowska-Szymańska, opowiadaczka, lingwistka i pisarka. Autorka m.in wiersza "Nasza mała mama" z ilustracjami Aleksandry Grzegorek i "Opowieści z Miasta z Piasku" z ilustracjami Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.
00:00
17:04
Agnieszka Stróżyk o książkach polecanych dla dzieci
volume_up
W ramach cyklu "Ferie z książką" pojawiła się Agnieszka Stróżyk, która podzieliła się swoimi "polecajkami". Oczywiście nie tylko na ferie, bo do książek warto wracać każdego dnia. W rozmowie tej tłumaczka podkreśliła, że czytanie książek to nie tylko wspaniała rozrywka na czas wolny, ale także cenny sposób na rozwój i poszerzanie horyzontów.
00:00
19:42
Rozmowa Marcinem Koziołem, autorem serii książek "Malinka Wombat" w cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom
volume_up
Marcin Kozioł autor książek dla dzieci i młodzieży był gościem cyklu "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom. W rozmowie na temat nowej serii przygód Malinki Wombat, gość Polskiego Radia Dzieciom podkreślił, że seria "Malinka Wombat" nie tylko bawi i edukuje, ale także inspiruje do poszukiwań i zgłębiania wiedzy o świecie zwierząt. Po więcej zapraszamy do załączonego zapisu audycji.
00:00
51:36
Książki, gry i multimedia w bibliotekach na Warszawskim Mokotowie. Trwają ferie zimowe 2024
volume_up
W czasie ferii zimowych wiele dzieci szuka alternatywnych form spędzenia czasu wolnego. Jednym z ciekawych miejsc, które oferuje atrakcje dla najmłodszych, jest biblioteka na Mokotowie w Warszawie. Rozmawialiśmy z Panią Tatianą Audycką-Szatrawską z działu promocji mokotowskich bibliotek, która podzieliła się informacjami na temat różnorodnych zajęć dostępnych dla czytelników w tym okresie.
00:00
13:42
więcej
FERIE W TEATRZE
Spektakle i warsztaty na ferie zimowe w Teatrze Lalka w Warszawie
volume_up
Spektakle, warsztaty i zwiedzanie Teatru Lalka zza kulis czekają na wszystkich zainteresowanych. Na miejscu, w Tatrze Lalka była reporterka Polskiego Radia Dzieciom Julka Rozbiecka, która porozmawiała z Anetą Jucejko-Pałęcką, aktorką Teatru Lalka o planach teatru na czas ferii zimowych 2024.
00:00
06:42
Festiwal Teatrów dla Dzieci w Nowej Hucie
volume_up
Do Nowohuckiego Domu Kultury na Festiwal Teatrów dla Dzieci zaproszono 15 teatrów z całej Polski, które wystawią ponad 20 spektakli. Niektóre z nich cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że konieczne było uruchomienie dodatkowych terminów.
00:00
09:55
Krakowski Teatr Groteska i jego spektakle i warsztaty na ferie zimowe
volume_up
Nie tylko spektakle, lecz także warsztaty teatralne stanowią część oferty Teatru Groteska na czas ferii zimowych. Należą do niej także warsztaty, podczas których uczestnicy tworzą własne lalki, ożywiając je za pomocą prostych środków. - To nie tylko nauka, ale również zabawa i twórcze wyrażanie siebie – podkreślił dyrektor Karol Suszczyński
00:00
10:43
Teatr Animacji w Poznaniu i jego warsztaty dla dzieci
volume_up
Teatr Animacji to nie tylko miejsce przedstawień, ale także przestrzeń do nauki i eksperymentowania. Warsztaty skupiają się wokół tekstu, co pomaga dzieciom lepiej zrozumieć proces tworzenia spektaklu. 
00:00
05:29
Teatr Lalek Arlekin w Łodzi dla dzieci na czas ferii zimowych
volume_up
Jedną z atrakcji Teatru Lalek Arlekin w Łodzi są warsztaty, podczas których uczestnicy mogą zajrzeć za kulisy i zgłębić proces tworzenia spektaklu. Od poznawania różnych rodzajów lalek teatralnych, poprzez warsztaty dotyczące rekwizytów, aż po praktyczne lekcje na temat kostiumów teatralnych. O tym w rozmowie z Justyną Rogowską, pedagogiem Teatru Arlekin.
00:00
06:53
Ferie w Teatrze Animacji w Poznaniu. Warsztaty wokół teatru
volume_up
Teatr Animacji to nie tylko miejsce przedstawień, ale także przestrzeń do nauki i eksperymentowania. Warsztaty skupiają się wokół tekstu, co pomaga dzieciom lepiej zrozumieć proces tworzenia spektaklu. 
00:00
05:29
Na ferie zimowe Latający Teatr Sztuki Ciała: Spacer z Botaniczką "Ślady"
volume_up
Latający Teatr Sztuki Ciała czyli teatr, znany ze swojej innowacyjności i kreatywności, zaprasza widzów na unikalny spacer, który tym razem odbędzie się w zimowej scenerii. Najnowszy projekt, zatytułowany "Ślady", ma na celu połączenie teatru z zimową aurą. Pani Joanna Płóciennik, dyrektorka artystyczna wyznała, że spacerując wśród śnieżnych krajobrazów, widzowie będą mieli okazję dostrzec ślady, zarówno te pozostawione przez naturę, jak i te, które sami tworzą w trakcie życiowej podróży.
00:00
16:46
Wydarzenia Teatru Baj w Warszawie
volume_up
Teatr Baj w Warszawie rozpoczyna pełne wrażeń ferie zimowe, oferując szeroki repertuar spektakli dla różnych grup wiekowych. 
00:00
08:30
więcej
Ferie z gwiazdami
O sukcesie na Junior Theater Festival w Sacramento Sabina Bednarz
volume_up
Do końca ferii zimowych potrwają spotkania Polskiego Radia Dzieciom z młodymi gwiazdami. Tym razem studio odwiedziła młoda aktorka Sabina Bednarz, która żywo wspominała swój sukces na Junior Theater Festival w Sacramento. Podczas festiwalu otrzymała dwie nagrody. Pierwszą za współpracę grupową, a drugą za technikę teatralną. 
00:00
19:07
Jak siostry Tracz spędzają ferie zimowe 2024?
volume_up
Ola i Ala Tracz Obie siostry przyznają, że choć ferie to moment odpoczynku, to nie zapominają o swojej twórczości. - Nadal pracujemy nad nowymi singlami i teledyskami.
00:00
16:06
Feliks Matecki od przedszkola do aktorstwa
volume_up
O swoich krokach w świecie projektów filmowych i telewizyjnych, Feliks Matecki opowiedział w audycji "Ferie z gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. W rozmowie nie zabrakło wątku dotyczącego głównej roli w filmie fabularnym "Orlęta - Grodno 1939". Po szczegóły zapraszamy poniżej. 
00:00
18:10
Wiktoria Nakielska o feriach zimowych i nowych wyzwaniach
volume_up
Wiktoria Nakielska, zwyciężczyni programu "You Can Dance. Nowa Generacja", w rozmowie z Polskim Radiem Dzieciom powiedziała, że swoją przygodę z tańcem rozpoczęła już w wieku trzech lat i ten rozwój ciągle trwa. Obecnie skupia się na przygotowaniach do marcowych Mistrzostw Polski Modern. Jak spędza tegoroczne ferie zimowe i jakie ma podejście do pojawiających się wyzwań?
00:00
18:52
"Maja Krzyżewska w Polskim Radiu Dzieciom. Ferie, muzyka i nie tylko ...
volume_up
W Polskim Radiu Dzieciom zagościła Maja Krzyżewska, młoda artystka, której talent zaowocował udziałem w Eurowizji Junior w 2023 roku. W audycji "Ferie z gwiazdami", Maja podzieliła się nie tylko swoimi pasjami muzycznymi, ale również planami na nadchodzące ferie oraz wspomnieniami z rodzinnych spotkań.
00:00
12:47
więcej
odjazdowy ekspres zimowy
Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze zaprasza na ferie zimowe
volume_up
W różnych filiach Centrum Bibliotecznego w Zielonej Górze odbywają się także inne zajęcia, takie jak warsztaty teatralne, plastyczno-manualne, czy nawet komiksowe. Dla miłośników pszczół przygotowano fascynujące zajęcia "Magiczny Świat Pszczół", gdzie dzieci poznają ciekawostki o tych niezwykłych owadach.
00:00
08:30
Sądecka Biblioteka Publiczna i zajęcia dla dzieci w czasie ferii zimowych
volume_up
Dzieci będą konstruować mosty, przedmioty latające oraz proste maszyny, takie jak windy czy dźwigi. Zajęcia te mają pokazać dzieciom, uczestnikom warsztatów, że wszystko można zrobić samemu.
00:00
07:55
Moc atrakcji w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach
volume_up
Oferta zajęć artystycznych, muzycznych i teatralnych skierowana jest zarówno do najmłodszych dzieci jak i starszych. Zaplanowano m.in. zajęcia muzyczne czyli naukę gry na różnych instrumentach, śpiewu oraz warsztaty wokalne. 
00:00
07:06
W "Odjazdowym ekspresie zimowym" program na ferie w Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy
volume_up
Głównym celem programu przygotowanego na ferie zimowe jest nie tylko zapoznanie młodych czytelników z polską kulturą literacką, ale także stworzenie przestrzeni do rozwoju wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Zajęcia oparte na literaturze pięknej prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która z pasją wprowadza dzieci w świat literackich opowieści.
00:00
07:37
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju
volume_up
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju zaprasza na liczne zajęcia dla dzieci.  M.in. odbywają się lekcje karate, boksu, warsztaty szachowe i liczne wycieczki. O szczegółach oferty w Polskim Radiu Dzieciom opowiedziała Agnieszka Badach z MOSiR w Jastrzębiu Zdroju.
00:00
04:22
Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego
volume_up
Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego to miejsce, które przenosi zwiedzających w fascynujący świat bieszczadzkiej przyrody i daje możliwość bliższego poznania jej mieszkańców.
00:00
06:23
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie
volume_up
W Lublinie z kolei Wojewódzka Biblioteka Publiczna przygotowuje misiowe zajęcia dla najmłodszych. Pani Joanna Żelazowska opowiedziała o różnorodnych misiach, włączając w to te filmowe i książkowe. Dzieci biorą udział w warsztatach plastycznych, tworzą swoje własne misie, nadają imiona oraz przedstawiają rodzinę misiową. To interaktywna forma spędzenia czasu, która rozwija kreatywność i zdolności manualne. - Staramy się pokazać dzieciom jakie bajki były robione kiedyś i jakie można oglądać teraz - powiedziała Joanna Żelazowska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie dodając, że w czasie ferii zimowych na dzieci czeka wiele ciekawych zajęć z książką i filmem. Więcej w załączonym zapisie rozmowy.
00:00
07:47
Gdański Ośrodek Sportu i jego oferta dla dzieci na czas ferii zimowych
volume_up
Jednym z miejsc, gdzie można spędzić ferie w pełni aktywnie, jest Gdański Ośrodek Sportu, który przygotował różnorodne zajęcia dla najmłodszych. Pan Grzegorz Pawelec, reprezentujący ośrodek, podkreślił, że liczba atrakcji jest imponująca, obejmując nie tylko dziedziny sportowe, takie jak judo czy tenis, ale także spektakle, warsztaty krawiectwa teatralnego, leśne pogadanki i gry terenowe.
00:00
47:29
więcej
Ferie z muzeum
Ferie w Łazienkach Królewskich
volume_up
Warsztaty fotograficzne, plastyczne, stolarki oraz haftu to atrakcje tegorocznych ferii w Muzeum Łazienki Królewskie, oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Posłuchajcie naszych propozycji!
00:00
58:46
Ferie w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
volume_up
To będą niezapomniane ferie zimowe! Puścimy wodze fantazji, przeniesiemy się w bardzo odległe czasy, poznamy legendy krążące o królu Janie III i królewskich ogrodach. Wyczarujemy mityczne stwory i odkryjemy magię teatru ilustracji. Poznamy tajemną moc drzew i ziół. Stworzymy rozgrzewające mikstury i odżywcze mazidełka.
00:00
59:54
Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego
volume_up
Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich. Najbardziej znanym elementem Słowińskiego Parku Narodowego są wydmy. Niedaleko Muzeum znajdują się Wydmy Czołpińskie, są tzw. Sowie Góry i najbardziej znane, znajdujące się w okolicach Łeby.
00:00
58:41
Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu
volume_up
Czy XIX wieczny młyn znajdujący się na terenie Parku Etnograficznego działa? Odwiedziliśmy Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.
00:00
59:45
Muzeum w Gliwicach na czas ferii zimowych
volume_up
Muzeum w Gliwicach jest jednym z najstarszych na Śląsku. Zostało założone w 1905 roku jako Muzeum Górnośląskie i składa się z kilku oddziałów. W audycji odwiedziliśmy jeden z nich - Willę Caro. Aktualnie w willi prezentowana jest wystawa stała i wystawy czasowe. Odbywają się także koncerty, spotkania, konferencje i warsztaty towarzyszące wystawom.
00:00
59:12
Willa Oskara Caro w Muzeum w Gliwicach na ferie zimowe 2024
volume_up
Willa Oscara Caro wybudowana w końcu XIX wieku jest przykładem nielicznie już zachowanych miejskich rezydencji mieszkalnych górnośląskich przemysłowców. Niegdyś należała do gliwickiego przemysłowca Oscara Caro, a w 1934 roku została przekazana przez miasto na stałą siedzibę Muzeum.
00:00
59:12
Skarby Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
volume_up
Muzeum Górnictwa Węglowego jest obecnie największą i najważniejszą instytucją turystyczno-kulturalną w Zabrzu. Na zwiedzających czekają trasy najgłębszej udostępnionej dla ruchu turystycznego kopalni węgla kamiennego na świecie, a w nich wiele atrakcji, związanych zarówno ze współczesnym, jak i historycznym górnictwem.
00:00
59:16
więcej

O nas

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Każdego tygodnia stacja nadaje audycje audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe oraz słuchowiska i podcasty dostępne m.in. na podcasty.polskieradio.pl w zakładce RADIO BAJKI . Od godziny 6.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, zaś wieczorem audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Poprzez audycje pełne dźwięków stacja rozwija wyobraźnię i buduje kreatywność. Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się do programu nauczania, poszerzając zakres zdobywanej wiedzy. Polskie Radio Dzieciom nie emituje reklam!

Jak nas słuchać

bird

PODCASTY DLA DZIECI

video

galeria

tak się bawiliśmy

Memo

Ćwiczenie pamięci

Graj

CPU Defender

Gra zręcznościowa

Graj