Polskie Radio Dzieciom

Finał akcji "Tydzień z dinozaurami w Polskim Radiu Dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2024 19:35
W czasie finału akcji "Tydzień z dinozaurami w Polskim Radiu Dzieciom" w audycji "Dawno, dawno temu" rozwiązaliśmy pięć zagadek dotyczących dinozaurów. To właśnie ich odgadnięcie było zadaniem w naszej zabawie. Wraz z profesorem Tomaszem Sulejem, polskim paleontologiem, rozmawialiśmy o dinozaurach narysowanych przez dzieci i wysłanych do redakcji. Była to także okazja aby przypomnieć dzieciom oraz starszym słuchaczom, o najważniejszych cechach poszczególnych dinozaurów. Posłuchajcie!
Okres występowania dinozaurów na Ziemi to około od 230 do 66 milionów lat temu
Okres występowania dinozaurów na Ziemi to około od 230 do 66 milionów lat temuFoto: Shutterstock/Warpaint

W audycji poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z dinozaurami oraz dowiedzieliśmy się, które prace zostały wyróżnione w naszej zabawie.

Ekspertem był doskonale znany słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom prof. Tomasz Sulej - polski paleontolog, organizator wielu wypraw naukowych i projektów badawczych, wielokrotnie wyróżniany za swoją działalność.

Prof. Sulej to opiekun i prowadzący Klub młodego paleontologa znajdujący się przy Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii PAN w Warszawie oraz autor m.in.  książki dla dzieci "Gdy na Ziemi żyły dinozaury".

Prof. Tomasz Sulej w studiu Polskiego Radia Dzieciom Prof. Tomasz Sulej w studiu Polskiego Radia Dzieciom

Posłuchaj

59:19 2024_03_02 15_00_12_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 2 marca godz. 15:00

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Prof. Tomasz Sulej 

Audycję przygotowuje i prowadzi Marta Powałowska.

Data emisji: 02.03.2024

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Tajemnice Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2024 19:35
- Najbardziej znanym elementem Słowińskiego Parku Narodowego są wydmy. Niedaleko Muzeum znajdują się Wydmy Czołpińskie, są też tzw. Sowie Góry, a najbardziej znane, największe, znajdują się w okolicach Łeby - mówiła w Polskim Radiu Dzieciom Maria Machura ze Słowińskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń