Polskie Radio Dzieciom

Tajemnice Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2024 19:35
- Najbardziej znanym elementem Słowińskiego Parku Narodowego są wydmy. Niedaleko Muzeum znajdują się Wydmy Czołpińskie, są też tzw. Sowie Góry, a najbardziej znane, największe, znajdują się w okolicach Łeby - mówiła w Polskim Radiu Dzieciom Maria Machura ze Słowińskiego Parku Narodowego.
Muzeum Latarnictwa i Ochrony Wartości Przyrodniczo - Kulturowych Wybrzeża Słowińskiego
Muzeum Latarnictwa i Ochrony Wartości Przyrodniczo - Kulturowych Wybrzeża SłowińskiegoFoto: fb.com/SlowinskiParkNarodowy

Słowiński Park Narodowy jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich.

Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi.

fb.com/SlowinskiParkNarodowy fb.com/SlowinskiParkNarodowy

Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego znajduje się w Czołpinie w zabytkowym kompleksie Osady Latarników z końca XIX wieku. Ekspozycja mieści się na trzech kondygnacjach głównego budynku, który pełnił funkcję mieszkania pracowników obsługujących pobliską latarnię i ich rodzin. Zapraszamy na wspaniały spacer szlakiem nie tylko przyrody, ale i wspaniałej oraz ciekawej historii tego wyjątkowego miejsca.

Posłuchaj
58:41 2024_02_24 15_00_36_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 24 lutego godz. 15:00

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Maria Machura ze Słowińskiego Parku Narodowego

Audycja jest częścią cyklu w "Dawno, dawno temu" - "Ferie z muzeum"

Audycję przygotowuje i prowadzi Marta Powałowska.

Data emisji: 24.02.2024

"Dawno, dawno temu" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Willa Oskara Caro w Muzeum w Gliwicach

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2024 16:30
Muzeum w Gliwicach jest z najstarszych na Śląsku. Zostało założone w 1905 roku jako Muzeum Górnośląskie i składa się z kilku oddziałów. W audycji odwiedzimy jeden z nich - Willę Caro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Ferie w Muzeum Etnograficznym w Toruniu

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2024 21:30
W tym tygodniu odwiedzimy wspólnie Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, a dokładniej mówiąc Park Etnograficzny, który mieści się w samym centrum tego miasta. Czym są takie parki? Jakie różnice znajdziemy pomiędzy chatą kaszubską i kujawską? Czy XIX wieczny młyn znajdujący się na terenie Parku nadal działa? Na te i wiele innych pytań szukamy odpowiedzi, spacerując szlakiem historii tego regionu!
rozwiń zwiń