X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Jak Polacy poznawali Pink Floyd (archiwalna radiowa kronika z 1973 roku)

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 13:08
Polskojęzyczne tłumaczenia piosenek i zapomniane ciekawostki o nagraniach grupy zaprezentowano niemal 40 lat temu w "Kronice zespołu Pink Floyd".
Audio
  • Kronika zespołu Pink Floyd. Opowiada Jerzy Kordowicz (PR, 18.10.1973)
Pink Floyd
Pink Floyd Foto: Supplied by L.A. Media / Retna U

Historię Pink Floyd polscy fani na pewno znają doskonale, ale nie każdy słuchacz Polskiego Radia miał szansę słuchać jak zespół przybliża rodakom legendarny prezenter Trójki, Jerzy Kordowicz. 18 października 1973 roku dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia opowiedział o dziejach psychodeliczno-rockowej grupy z Cambridge. Zetknięcie z tak eksperymentalną odmianą rocka musiało być dla słuchaczy zza żelaznej kurtyny sporym przeżyciem.

Tytuły utworów były wówczas często podawane w języku polskim. Dowiadujemy się więc o historii takich piosenek Floydów jak "Wąska ścieżka" ("The Narrow Way Path") czy "Szczelne zasłonięcie" ("Absolutely Curtains").

Audycja została wyemitowana pół roku po premierze przełomowego albumu Pink Floyd "The Dark Side of the Moon"

(kow)