X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Clark Alain

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2009 12:44
W młodości zasłuchiwał się w piosenkach Michaela Jacksona i Stevie Wondera, dziś pół Holandii nuci jego przeboje.
Urodzony w 1979 roku w Haarlem Alain Clark muzyką przesiąkał od dziecka. Jego tata Dane, soulowy piosenkarz, zapisał go na lekcje gitary, gdy miał 9 lat. Swój talent instrumentalno-wokalny objawił w trakcie wygrywanych młodzieżowych przeglądów piosenki, którymi zwrócił na siebie uwagę szefów Columbia Records.

Duży wpływ na zdolności muzyczne młodego Alaina wywarł trzyletni pobyt w Los Angeles. Po okresie zbierania szlifów jako producent cudzej muzyki postanowił iść na swoje. W 2004 zadebiutował albumem zatytułowanym po prostu "Alain Clark". Śpiewane po holendersku akustyczne soulowe piosenki odniosły umiarkowany sukces. Potrzeba było zmiany języka na uniwersalny angielski, by o czarnoskórym piosenkarzu w kraju tulipanów zrobiło się głośno. Przepustką do lokalnej sławy okazała się wydana w 2007 płyta "Live It Out". Pochodząca z niej piosenka "Father & Friend" wykonywana wspólnie z tatą artysty stała się wielkim przebojem. Utwór będący osobistą rozmową między ojcem a synem wzruszył nie tylko szefów wytwórni Warner Records, ale i wielu Holendrów, którzy wsparli singiel w wędrówce na 2. miejsce nobliwej holenderskiej Top 40. Piosenka utrzymała się na liście przez 20 tygodni.  "Father & Friend"
 

Album uczynił z Clarka w Holandii gwiazdę roku 2008. Artysta otrzymał za niego wiele wyróżnień, między innymi przyznawaną przez holenderski przemysł muzyczny prestiżową nagrodę Rembrandta. Obecnie krążek ów ma swoją premierę w wielu europejskich krajach, zaś sam artysta marzący o międzynarodowej popularności szykuje inwazję na rynek brytyjski.

(bch)