Polskie Radio
Section05
Holandia

Rząd Tuska zaprzepaścił szansę na szybkie wyjaśnienie tragedii. Holendrzy ws. MH17 działali skutecznie

Dwa lata po katastrofie samolotu Malaysia Airlines, który w 2014 roku został zestrzelony nad Ukrainą, opublikowano raport międzynarodowego zespołu śledczego. Wskazuje on jednoznacznie na odpowiedzialność Rosji, od marca toczy się w tej sprawie proces. W przypadku katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, nadal nie udało się osądzić winnych tej tragedii. Szansę na szybkie dotarcie do prawdy zaprzepaściły fatalne decyzje rządu Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2019 katastrofa w Smoleńsku samolot Malezja Rosja Holandia Tomasz Arabski Ukraina

RAPORT Bunty w więzieniach, pozamykane szkoły i restauracje. Koronawirus sieje spustoszenie w Europie

W Polsce potwierdzono dotychczas 17 przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejny przypadek to kobieta, która przebywa w szpitalu w Poznaniu - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Jak natomiast wygląda sytuacja w całej Europie?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne zapalenie płuc bezpieczeństwo zdrowie Włochy Niemcy Francja Wielka Brytania Belgia Holandia Europa ŚWIAT

W tych krajach w Europie jest najgorsza sytuacja. Nowe dane GIS ws. koronawirusa

Najwięcej potwierdzonych przypadków koronawirusa w Europie odnotowano dotychczas we Włoszech, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwecji i Belgii. Najwięcej zgonów z powodu choroby COVID-19 wywoływanej drobnoustrojem odnotowano we Włoszech.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Europa Włochy Francja Niemcy Hiszpania Szwajcaria Wielka Brytania Holandia Szwecja Belgia

Po co nam aerodynamika? NATO pracuje nad ulepszeniem ponaddźwiękowych samolotów

NATO to nie tylko żołnierze, broń czy czołgi, ale to także rzesza naukowców. Eksperci w ośrodkach w całej Europie pracują nad ulepszaniem broni jak i nad nowymi wynalazkami w dziedzinie obronności. W jednym z takich ośrodków w Niemczech i Holandii specjaliści od aerodynamiki badają, jak ulepszyć ponaddźwiękowe samoloty wojskowe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Holandia Niemcy NATO samoloty Wojciech Cegielski

Koronawirus rozprzestrzenia się w Europie. Wzrasta liczba zakażeń, pierwsze przypadki na Węgrzech

Zwiększa się liczba zakażeń spowodowanych przez koronawirusa w europejskich krajach. W ciągu ostatniej doby we Francji wykryto ponad 70 nowych przypadków, w Wielkiej Brytanii - 34, a w Holandii - 15. Z kolei na Węgrzech odnotowano dwa pierwsze zakażenia Covid-19. W Niemczech rząd przedstawił plan działania ws. koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa koronawirus Niemcy Francja Holandia Wielka Brytania Węgry Białoruś wirus wirusy choroby zakaźne