Polskie Radio
Section05
przemysł

„Państwo się nie wycofuje, tylko chce pomagać w rozwoju”

Zdaniem Mateusza Morawieckiego przyjęta przez rząd Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju juz przynosi efekty. W całej Unii Europejskiej 2/3 miejsc pracy w przemyśle, 223 tysiące, powstało właśnie w Polsce - oświadczył premier. Jak dodał są to miejsca pracy coraz lepiej płatne. O wizji gospodarczej Mateusza Morawieckiego mówili w audycji Debata Poranka Maciej Chudkiewicz („Tygodnik Solidarność”) i Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Rząd RP przemysł PiS Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Rozwoju Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju

Nowy silnik Toyoty będzie powstawał w Polsce

Toyota Motor Europe ogłosiła, że w 2020 roku w fabryce w Jelczu-Laskowicach rozpocznie produkcję silnika benzynowego nowej generacji o pojemności 1,5 litra. Firma zainwestuje w projekt 400 milionów złotych. – To kolejna, bardzo dobra informacja – komentował w Polskim Radiu 24 Jakub Faryś z Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 motoryzacja toyota fabryka inwestycje zagraniczne przemysł

GUS: dobre wskaźniki polskiego przemysłu. Komentarze

Produkcja przemysłowa w październiku wzrosła o 12,3 procent w ujęciu rok do roku. Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W Rządach Pieniądza komentarz Kazimierza Krupy z Kancelarii Drawbridge, Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan i Uniwersytetu Warszawskiego, a także Marka Zubera, ekonomisty.
Zobacz więcej na temat:  przemysł wzrost gospodarczy gospodarka polska Główny Urząd Statystyczny górnictwo

Przemysł 4.0. "Polska chce czwartej rewolucji przemysłowej"

„Polska będzie aktywnym uczestnikiem czwartej rewolucji przemysłowej” - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak wyjaśnił, chodzi o produkcję inteligentnych urządzeń wykorzystujących internet – m.in. w przemyśle meblarskim i AGD. O tym, czy Polska ma szanse by aktywnie uczestniczyć w tzw. czwartej rewolucji przemysłowej, rozmawiali w audycji Rządy Pieniądza były wiceminister finansów dr Cezary Mech, ekonomista Sławomir Horbaczewski i Urszula Kryńska (PKO BP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rewolucja przemysłowa przemysł gospodarka polska internet