Polskie Radio
Section05
przemysł

Rynek ukraiński może stać się stabilnym kierunkiem eksportowym dla polskiego przemysłu zbrojeniowego

Rynek ukraiński ma potencjał, by w dłuższej perspektywie, stać się stabilnym kierunkiem eksportowym dla produktów polskiego przemysłu zbrojeniowego – uważają eksperci Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Nie chodzi tylko o zaawansowany technologicznie sprzęt, ale również bazowe wyposażenie żołnierzy - oceniono.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska przemysł Ukraina wojna na Ukrainie Polska Grupa Zbrojeniowa

Odbudowa, wsparcie i rozwój hutnictwa. Jacek Sasin: przemysł stalowy jest kluczowy dla gospodarki

Przemysł stalowy, obok energetyki, jest kluczowy dla rozwoju polskiej gospodarki - ocenił podczas inauguracji Europejskiego Kongresu Stalowego w Katowicach minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zapowiedział odbudowę, wsparcie i rozwój części hutnictwa, pozostającej w domenie Skarbu Państwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA przemysł produkcja przemysłowa Ministerstwo Aktywów Państwowych

Współpraca inwestycyjna Korea Płd.-Polska. Minister Buda: Polska stanie się centrum przemysłowym Europy

Polska, dzięki współpracy inwestycyjnej z Koreą Płd., stanie się centrum przemysłowym Europy - ocenił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Koreańskie firmy zainteresowane są współpracą m.in. w sektorze infrastruktury i energetyki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Korea Południowa produkcja przemysłowa produkcja przemysł Waldemar Buda Ministerstwo Rozwoju POLSKA eksport import handel

Upadek niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego jest możliwy? "Producenci są bardziej narażeni na wyzwania"

Choć wydaje się to obecnie trudne do wyobrażenia, scenariusz, w którym Niemcy przestaną produkować samochody na masową skalę nie jest wcale niemożliwy – pisze brytyjski tygodnik „The Economist”. Jak dodaje, skutki takiej sytuacji wychodziłyby daleko poza branżę motoryzacyjną.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców radio kierowców online samochody samochody elektryczne samochody autonomiczne motoryzacja kierowcy przemysł Niemcy volkswagen bmw mercedes

Upadek niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego. Media: nie jest niemożliwy

Choć wydaje się to obecnie trudne do wyobrażenia, scenariusz, w którym Niemcy przestaną produkować samochody na masową skalę, nie jest wcale niemożliwy - pisze brytyjski tygodnik "The Economist". Jak dodaje, skutki takiej sytuacji wychodziłyby daleko poza branżę motoryzacyjną.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja przemysł produkcja przemysłowa Niemcy samochody elektryczne samochody import Chiny eksport

Rozwój polskiego przemysłu zbrojeniowego. Szef MON: koreański sprzęt będzie produkowany w Polsce

Przygotowujemy drugą fazę współpracy z Republiką Korei polegającą na produkcji koreańskiego sprzętu wojskowego w Polsce - powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Zapowiedział, że w połowie września odbędą się ćwiczenia z wykorzystaniem koreańskiego sprzętu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej polityka przemysł

ANALIZA Wojny oligarchów, likwidacja przemysłu, masowe bezrobocie. Rozkład ukraińskiej gospodarki trwa od upadku ZSRR

Upadek ZSRR i wyjście z niego Ukrainy, a także zmiana ustroju pociągnęły za sobą daleko idące negatywne skutki dla tego kraju, najbardziej widoczne w gospodarce. Ze względu na urodzajne ziemie i sprzyjający klimat Ukraina zawsze uchodziła za bogaty kraj rolniczy, który mógł wyżywić nie tylko własną ludność, ale także skierować znaczne nadwyżki rolne na eksport.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina wojna 2023 przemysł wojna na Ukrainie Europa ŚWIAT infografika

Sankcje UE wobec Rosji. Borrell: mają duży wpływ na jej potencjał gospodarczy, przemysłowy i technologiczny

Szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell napisał w sobotę na swoim blogu, że zachodnie sankcje wobec Rosji mają duży wpływ na potencjał gospodarczy, przemysłowy i technologiczny kraju, który napadł na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 sankcje sankcje Unii Europejskiej polityka dyplomacja GOSPODARKA przemysł technologie Bruksela Rosja Moskwa gospodarka rosji