Polskie Radio
Section05
przemysł

POLSKIE RADIO 24 Co dalej z Zielonym Ładem? "Może doprowadzić do buntu"

Zielony Ład realnie nie przekłada się na cele klimatyczne, za to wyraźnie godzi w europejskie gospodarki, zwłaszcza w ich konkurencyjność - zgodnie ocenili eksperci w Polskim Radiu 24. Na ten temat rozmawiali: główny ekonomista Pracodawców RP Kamil Sobolewski, radca prawny Paweł Pelc oraz członek zarządu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Jakub Binkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Anna Grabowska Europejski Zielony Ład Unia Europejska ekologia społeczeństwo energetyka GOSPODARKA ochrona środowiska emisja co2 zanieczyszczenie powietrza elektromobilność

Dziedzictwo przemysłowe. Czy turystyka industrialna może być atrakcją?

Coraz więcej zrujnowanych, poprzemysłowych obiektów w Polsce zyskuje nowe oblicze - czyli o modzie na turystykę industrialną. Stare, nieczynne kopalnie, fabryki, elektrownie, magazyny po rewitalizacji stają się atrakcjami turystycznymi, centrami edukacji, gastronomii, ośrodkami kultury. 
Zobacz więcej na temat:  zabytki fabryka turystyka Roman Czejarek Śląska Organizacja Turystyczna Agnieszka Sikorska turystyka industrialna śląskie

Podręczniki historii do napisania od nowa? "Rewolucja przemysłowa rozpoczęła się sto lat wcześniej niż dotąd sądzono"

Wyspy Brytyjskie były na dobrej drodze do gospodarki uprzemysłowionej już za panowania Stuartów w XVII wieku - wynika z najbardziej kompleksowej analizy źródeł ekonomicznych przygotowanej przez naukowców z Uniwersytetu Cambridge. Jak wskazują badacze, oznacza to, że rewolucja przemysłowa rozpoczęła się sto lat wcześniej niż sądzono. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA rewolucja przemysłowa gospodarka wielkiej brytanii