X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Williams Robbie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2008 21:47
Robbie Williams urodził się 13 lutego 1974 roku w Anglii. Ciągoty do występów scenicznych pojawiły się u niego bardzo wcześnie. 16-letni Robbie skontaktował się z menedżerem, a po przesłuchaniu został piątym członkiem Take That.
fot. Charlie Lightning
Robbie Williams urodził się 13 lutego 1974 roku w Anglii. Ciągoty do występów scenicznych pojawiły się u niego bardzo wcześnie. Niewiele później rozpoczęła się jego kariera. Menedżer Nigel Martin Smith chciał założyć boysband. Zaledwie 16-letni Robbie skontaktował się z menedżerem, zaprezentował się na przesłuchaniu i stał się piątym i zarazem ostatnim członkiem grupy Take That.  Take That zdobyło dużą popularność na całym świecie, a w samej Wielkiej Brytanii kilka singli uplasowało się na pierwszych miejscach list przebojów. Williamsowi coraz mniej jednak podobały się wymagania menedżerów i nakładane na niego ograniczenia. W końcu, w 1995 roku Robbie odszedł z zespołu, który rok później się rozpadł. 
Solowa kariera rozpoczęła się po pojawieniu się debiutanckiej płyty wokalisty. "Life Thru A Lens" powstała dzięki współpracy Robbiego z Guyem Chambersem. Ten ostatni został później głównym współautorem i producentem muzyki Williamsa. Największym przebojem z tego albumu jest utwór "Angels".

W październiku 1998, rok po debiucie, ukazała się kolejna płyta. Materiał na "I’ve Been Expecting You" powstał w większości na Jamajce. Singlem promującym płytę był utwór "Millenium".

Rok 2000 przyniósł "Sing, When You’re Winning". Płyta bogatsza w taneczne rytmy została rozprowadzona w ilości ponad 2 milionów egzemplarzy. Rok później Robbie sparafrazował tytuł poprzedniego albumu i w ten sposób powstał "Swing, When You’re Winning". W towarzyszeniu big bandu wokalista nagrał standardy wykonywane kiedyś przez Deana Martina czy Franka Sinatrę.

fot. Charlie Lightning

W czasie nagrywania kolejnego albumu, "Intensive Care", Williams chciał, by cały materiał został zarejestrowany na szybko. Pomyłki mogące wyniknąć z pośpiechu miały być zaletami płyty.
Ciekawym przedsięwzięciem był album z 2006 roku: "Rudebox ’74". Do współpracy wokalista zaprosił Pet Shop Boys. Przed powstaniem płyty Williams mówił, że chce stworzyć muzykę taneczną inspirowaną jej odmianą z lat 70.

 

"Me and my monkey"Robbie Williams ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Kylie Minogue czy Nicole Kidman, a także wirtualnie z Frankiem Sinatrą.
Swingujące nagranie z big bandem "Have You Met Miss Jones?" znalazło się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Dziennik Bridget Jones".


http://www.robbiewilliams.com/
http://www.lastfm.pl/music/Robbie+Williams/
http://www.myspace.com/robbiewilliamsofficial/