X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

"Po ślonsku", bez ceregieli

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2016 15:04
Jest w naszym kraju kilku gitarzystów jazzowych, którzy sprawiają, że miłośnicy tego instrumentu, którzy nie garną się wcale do słuchania muzyki improwizowanej, z przyjemnością otworzą się na ich grę. Jedno z głównych miejsc wśród tych twórców zajmuje na pewno Stanisław Sroka.
Stanisław Sroka
Stanisław SrokaFoto: youtube

Stanisław Sroka może nie być najbardziej medialnym gitarzystą w naszym kraju, ale na pewno swoją grą potrafi przekonać do siebie wielu z tych, którzy poszukują mniej utartych ścieżek w jazzie i którym nie wystarczy ciągłe odwoływanie się do wielkiej tradycji Davisa i Coltrane’a.


"Po ślonsku" to krążek, po którego przesłuchaniu bardzo doceniłem zarówno jego sposób na tworzenie muzyki zajmującej, przyciągającej, pobudzającej, jak i będącej dobrą rozrywką, dającej wytchnienie po ciężkim dniu pracy. Stanisław Sroka, wraz ze swoim zespołem złożonym z perkusisty Łukasza Kurka, basisty Andrzeja Ruska i saksofonisty Jerzego Główczewskiego, lubi grę bez zbędnego popędzania, pozwala każdemu instrumentowi wybrzmieć, bawi się zmianami rytmu, lubi od czas do czasu poszaleć – chociaż w kwestii solówek, nieraz pierwszeństwo przypada Główczewskiemu, który naprawdę potrafi zakręcić!

Czy oznacza to, że "Po ślonsku" to muzyka jedynie "refleksyjna"? Ależ skąd "GB" przepełnione jest funkowym feelingiem, a "Fryna" i "Nie fandzol" to już mocne gitarowe granie – dłoń pełna ostrych pazurów.

Mieczysław Burski

Zobacz więcej na temat: Jazz