X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

WSJD2009: Tymański Brass Ensemble & special guest Dave Douglas

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2009 13:16
Wspólny projekt polskich instrumentalistów z wybitnym amerykańskim trębaczem Davem Douglasem jest rodzajem hołdu złożonego dla upamiętnienia innego amerykańskiego trębacza, kompozytora i legendarnego band lidera Lestera Bowie’ego.
Okolicznościowa modyfikacja zespołu Tymański Yass Ensemble - sztandarowej formacji Tymona od lat wpisująca polski jazz w szeroki kontekst nowej muzyki improwizowanej. Ponadto jest to udane połączenie dwóch niezależnych i nieco krnąbrnych środowisk muzycznych, instrumentalistów wywodzących się z Young Power (Gralak, Korecki, Duży) i Yassu (Tymon i reszta trupy).

Wspólny projekt polskich instrumentalistów z wybitnym amerykańskim trębaczem Davem Douglasem jest rodzajem hołdu złożonego dla upamiętnienia innego amerykańskiego trębacza, kompozytora i legendarnego band lidera Lestera Bowie’ego, którego rocznica śmierci przypada właśnie w tym roku.
Zespół pod wodzą Tymona Tymańskiego specjalnie z okazji tego koncertu na nowo opracował zarówno kompozycje własne, utwory Dave Douglasa jak i dzieła pióra Lestera Bowiego, z którym Tymon, jeszcze w czasach działalności kultowej formacji Miłość w zagrał wiele udanych koncertów oraz dwie płyty: "Not Two" (1995), a także "Miłość & Lester Bowie - Talkin' About Life and Death" (2000). W przygotowaniu jest też trzeci album będący rejestracją koncertową zatytułowany "Nobody's White".

Dave Douglas – kiedyś mówiono o nim, że jest wielką nadzieją jazzowej trąbki i odpowiedzią białej społeczności jazzowej na zjawisko Wyntona Masalisa. Dzisiaj liczący sobie 45 lat Dave Douglas pokładane w nim nadziej niewątpliwie spełnił z nawiązką i przez ponad 20 lat scenicznej kariery udowodnił ponad wszelką wątpliwość, że to właśnie w nim należy upatrywać najciekawszej osobowości nowojorskiej sceny jazzowej. "Cały jestem z tradycji" wyznał przed wieloma laty w jednym z wywiadów i w istocie jego muzyka, choć w znakomitej większość jest olśniewającym poszukiwaniem nowych dróg, to jednak siłę swą bez wątpienia czerpie z wielkiej jazzowej historii. Duch odkrywcy miesza się w osobie Douglasa z głęboką atencją i zrozumieniem dla przeszłości, w której ważnymi wyspami jest  muzyka Wayne’a Shortera, Bookera Litlle’a czy jednej z największych kobiet jazzu - Mary Lou Williams.
Nie dziwi z tej perspektywy, że w sferze zainteresowań Douglasa znalazła się także i twórczość na trwałe już zapisanego w historii jazzu trębacza Lestera Bowiego, którego polska publiczność mogła podziwiać zarówno w słynnym Art. Ensemble Of Chicago, jak i w prowadzonej już całkiem na własny rachunek Lester Bowie’s Brass Fantasy.

8 lipca, 19:00, Sala Kongresowa
Bilety:
180 zł - parter: rząd 1a,1b,1-9
150 zł - parter: rząd 10-23
110 zł - amfiteatr: rząd 25-37
80 zł - dostawki, miejsca dodatkowe i kanapki (do kupienia w kasie, wyłącznie za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej)

Zobacz więcej na temat: douglas kanapki Chicago