X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Kuba Sienkiewicz skończył 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 21:00
Urodził się 24 listopada 1961 roku. 31 lat później nagrał "Wielką radość" - jedną z najważniejszych polskich płyt tamtej dekady. Posłuchajcie historii debiutu Elektrycznych Gitar.
Audio

Aż trudno uwierzyć, że "Wielka Radość" Elektrycznych Gitar to płyta debiutancka. Większość z kawałków znajdujących się na krążku jest niekwestionowanymi przebojami. Energiczne "Jestem z miasta", spokojniejsze "Człowiek z liściem", standard polskiego bigbeat’u "Włosy" czy wybuchowy "Dziki" – piosenki, które momentalnie wzbudziły sympatie. Dodatkowo - której dyskoteki lat 90. nie zamykał "Koniec"?

Niespotykanego sukcesu młodego zespołu Kuba Sienkiewicz - lider zespołu, wokalista i autor tekstów upatruje w pracy promocyjnej członków zespołu:

-Chodziliśmy z naszymi nagraniami do komercyjnych rozgłośni radiowych, które na początku lat 90. powstawały jak grzyby po deszczu. Efektem było to, że zespół zaczął być znany zanim dokonaliśmy faktycznych nagrań przeznaczonych na płytę!

Za produkcję krążka odpowiadał Zic – Zac . Marek Kościkiewicz, współzałożyciel wytwórni wspomina początki Elektrycznych Gitar jako fenomenalne zaskoczenie:

– Szukaliśmy nowych trendów, interesujących zdarzeń. Właśnie takiego zespołu jak Elektryczne Gitary, który natychmiast okazał się fenomenalnym sukcesem.

O historii związanej z poszczególnymi utworami, walce z piractwem, improwizowanych koncertach i tajemnicach związanych z nakładem płyty dowiesz się klikając w ikonę dźwięku w boksie po prawej.

(bcz)