Polskie Radio
Section05
Marek Kościkiewicz

"Najpierw melodia, później tekst". 35 lat pracy twórczej Marka Kościkiewicza

Marek Kościkiewicz w tym roku obchodzi 35-lecie działalności twórczej. - Z tej okazji przygotowałem może nie trasę koncertową, ale szereg koncertów, podczas których wykonuję większość swoich utworów. Nie tylko te, które pisałem dla De Mono, ale też te, które pisałem dla innych artystów - zdradza w "Muzycznej Jedynce". 
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka muzyka rozrywkowa Marek Kościkiewicz

Przedsmak festiwalu polskiej piosenki. Bartek Deryło, Marek Kościkiewicz i Krystian Ochman w Trójce

Już za osiem dni czeka nas 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca. W czwartkowym wydaniu audycji "Nasza tonacja" Łukasz Ciechański skupił się na wykonawcach, którzy triumfowali na Festiwalu, zarówno rok temu, jak i w poprzednich latach. W czwartkowe wczesne popołudnie zagrali nam m.in. Bartek Deryło, Krystian Ochman oraz Marek Kościkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Łukasz Ciechański Trójka MUZYKA muzyka hp De Mono Marek Kościkiewicz Bartek Deryło Krystian Ochman Opole Kasia Nosowska Lech Janerka sanah Kazik Staszewski Renata Przemyk

Kościkiewicz o współpracy z zespołem NoVela: są pełni energii

11 lutego 2022 roku pojawił się najnowszy singiel zespołu NoVela  "18 łez". Muzyka, którą tworzą to połączenie popu, rocka i funku, podszyte duchem lat 80. i 90., ale zaaranżowane i brzmiące współcześnie. Muzycy śmiało i umiejętnie czerpią także z innych gatunków. Premierowy utwór zespołu to kompozycja napisana przez Marka Kościkiewicza, do której tekst napisał Marek Dutkiewicz. Po raz pierwszy ci dwaj znani twórcy zdecydowali się na współpracę. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Marek Kościkiewicz Maria Szabłowska

Mariusz Wawrzyńczyk nie boi się i idzie "Zawsze pod wiatr"

Jest stypendystą Marszałka Województwa Lubuskiego. Przez publiczność kojarzony głównie z występów telewizyjnych. Swoich sił muzyk próbował między innymi w takich programach jak: "Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy". Po pięciu latach intensywnej muzycznej pracy, właśnie ukazał się debiutancki krażek młodego artysty "Zawsze pod wiatr". Czym inspirował się Mariusz Wawrzyńczyk przy tworzeniu albumu?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska MUZYKA KULTURA Marek Kościkiewicz album płyta Opole