Polskie Radio
Section05
Kuba

Wolontariat zagraniczny. O etycznym pomaganiu

Jak funkcjonuje wolontariat zagraniczny i pomoc dla osób potrzebujących w różnych częściach świata? Czy na wolontariat może wyjechać każdy? Co prawda w ofertach można przebierać – od afrykańskiej przygody przy opiece nad zwierzętami,  po nauczanie języka angielskiego w sierocińcach. Jakie cechy powinien posiadać wolontariusz? Jak pomagać w sposób mądry i etyczny?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Trójka STYL ŻYCIA społeczeństwo wolontariat pomoc Monika Suszek Kuba turystyka

Biden odwraca część decyzji Trumpa. Złagodzone sankcje wobec Kuby

Stany Zjednoczone łagodzą politykę kontaktów z Kubą. Zniesione zostaną niektóre restrykcje, nałożone na ten kraj za czasów prezydentury Donalda Trumpa. Władze USA zapowiadają między innymi zwiększenie liczby wniosków wizowych rozpatrywanych przez konsulat w Hawanie oraz zniesienie limitu tysiąca dolarów w pieniężnych przekazach internetowych.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka USA Kuba Stany Zjednoczone ŚWIAT Joe Biden Donald Trump

Napięcia na linii Rosja-USA. Ekspert: Moskwa nie ma takich aktywów, by mogła wymusić wszystko

W czwartek (13.01) wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oświadczył, że jeżeli napięcia w stosunkach między Rosją i USA będą narastać, nie można wykluczyć wysłania wojsk rosyjskich na Kubę i do Wenezueli. Rabiakow w wywiadzie telewizji RTVI zaznaczył, że "wszystko zależy od działań, jakie będą podejmowali nasi amerykańscy odpowiednicy".
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata ŚWIAT Rosja USA konflikty międzynarodowe Kuba Wenezuela Wielka Brytania Boris Johnson Władimir Putin

"Demagogiczny i bezużyteczny". Kuba o zwołanym przez Bidena Szczycie dla Demokracji

Rząd kubański nazwał w poniedziałek zwołany przez prezydenta USA Joe Bidena Szczyt dla Demokracji "demagogicznym i bezużytecznym przedsięwzięciem". MSZ Kuby oświadczył, że inicjatywa ta miała na celu jedynie "podzielenie i ukaranie" tych, którzy nie akceptują "amerykańskiego modelu prowadzącego jedynie do coraz większej izolacji Waszyngtonu i utraty wpływów" przez USA.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone Kuba USA

Na granicy są obywatele Kuby. "Jeden z nich został pobity przez białoruskich żołnierzy metalowymi pałkami"

Na białorusko-polskiej granicy są obywatele Kuby, którzy wraz z innymi imigrantami z państw Azji i Afryki próbują dostać się na terytorium Unii Europejskiej - twierdzi niezależny kubański portal 14ymedio, nie precyzując ilu dokładnie Kubańczyków dotarło na polską granicę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Środkowa Kuba granica Białoruś imigranci w Europie

Urlop na Kubie

Za nami już półmetek wakacji. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd. W "Trójkowym serwisie wakacyjnym" raportujemy dla Państwa sytuację panującą w poszczególnych krajach, będących wakacyjnymi celami podróży Polaków. Publikujemy użyteczne linki, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar Kuba