Polskie Radio
Section05
Kuba

25. rocznica wizyty Jana Pawła II na Kubie. Franciszek: to był moment łaski i błogosławieństwa

Papież Franciszek w liście wystosowanym do Kubańczyków z okazji 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w ich kraju wyraził nadzieję, że jej owoce będą impulsem do budowy przyszłości narodu z nadzieją i determinacją. Podróż polskiego papieża nazwał "momentem łaski i błogosławieństwa dla wszystkich".
Zobacz więcej na temat:  wiara Jan Paweł II Kościół katolicki Kuba ŚWIAT Europa papież Franciszek

Wolontariat zagraniczny. O etycznym pomaganiu

Jak funkcjonuje wolontariat zagraniczny i pomoc dla osób potrzebujących w różnych częściach świata? Czy na wolontariat może wyjechać każdy? Co prawda w ofertach można przebierać – od afrykańskiej przygody przy opiece nad zwierzętami,  po nauczanie języka angielskiego w sierocińcach. Jakie cechy powinien posiadać wolontariusz? Jak pomagać w sposób mądry i etyczny?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Trójka STYL ŻYCIA społeczeństwo wolontariat pomoc Monika Suszek Kuba turystyka

Biden odwraca część decyzji Trumpa. Złagodzone sankcje wobec Kuby

Stany Zjednoczone łagodzą politykę kontaktów z Kubą. Zniesione zostaną niektóre restrykcje, nałożone na ten kraj za czasów prezydentury Donalda Trumpa. Władze USA zapowiadają między innymi zwiększenie liczby wniosków wizowych rozpatrywanych przez konsulat w Hawanie oraz zniesienie limitu tysiąca dolarów w pieniężnych przekazach internetowych.
Zobacz więcej na temat:  Ameryka USA Kuba Stany Zjednoczone ŚWIAT Joe Biden Donald Trump