X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Tragedia w Japonii jednoczy muzyków

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 13:40
Gwiazda popu Lady Gaga, ikona awangardy Yoko Ono oraz twórca eskperymentalnej muzyki elektronicznej Christian Fennesz to tylko kilku uczetsników pospolitego ruszenia muzyków, spieszących na pomoc dotkniętemu kataklizmem Krajowi Kwitnącej Wiśni.

1,5 miliona dolarów na rzecz ofiar trzęsienia ziemi oraz tsunami udało się dotychczas zebrać samej Lady Gadze. Artystka niemal natychmiast zaapelowała do swoich fanów za pośrednictwem Twittera oraz Youtube'a. Datki składać można, kupując specjalne bransoletki, zaprojektowane przez samą Lady Gagę.

Zresztą piosenką "Born This Way" trafiła, obok utworów m.in. Johna Lennona, U2, Bruce'a Springsteena, R.E.M., Boba Dylana, Madonny, Rihanny, JustinaTimberlake'a i Sade. Do polskiej premiery "Songs for Japan" dojdzie 14 kwietnia.

W świecie celebrytów tego typu aktywności są na porządku dziennym. Ale w pomoc Japonii zaangażowali się także najwybitniejsi przedstawiciele muzycznej awangardy. Znane nowojorskie wydawnictwo eksperymentalne Antiopic przygotowało kompilację pod wiele mówiącym tytułem "Benefit for the Recovery in Japan", z utworami takich artystów jak Christian Fennesz, Tim Hecker, Prefuse 73 czy the Ex.

Natomiast Yoko Ono - Amerykanka japońskiego pochodzenia - przygotowała specjalny cykl koncertów po obu stronach Atlantyku z udziałem takich znakomitości, jak Sonic Youth, Mike Patton, Marc Ribot i John Zorn.