X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Wiązanka z wyrzutów sumienia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 10:50
Wszystkimi portalowymi rękoma podpisujemy się pod życzeniami złożononymi przez Maćka Maleńczuka w piosence pod wiele mówiącym tytułem "Święto Kobiet".

Bywał już "bardem Krakowa", zaangażowanym poetą, rockowym demonem, Wolandem i telewizyjną gwiazdą. Niewielu podejrzewałoby jednak Maćka Maleńczuka o tak trafne i pozbawione patriarchalnych odcieni wyznanie:

W tym dniu nieistniejącym święta kobiet
A jednak właśnie ten dzień się pamięta
Doprawdy składam tę wiązankę tobie
Z wyrzutów sumienia

Zwłaszcza, że tekst "Święta kobiet" powstał jeszcze w siermiężnych realiach PRL - erze  nieśmiertelnego goździka, rajstop i kaw oraz prasowych tytułów w rodzaju "tysiące kobiet stają w szeregach przodowników pracy" czy "kobiety uczczą swoje święto wzmożonym współzawodnictwem pracy".

"Święto kobiet" opublikowane zostało w albumie "Pan Maleńczuk", pierwszej oficjalnej płycie solowej artysty z 1998 roku. My przypominamy klip zrealizowany przez Pawła Bogacza podczas "tygodniowej włóczęgi z kolegą Maciejem".