X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Perkusista Metalliki zagra w filmie o Erneście Hemingwayu

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2011 16:54
Lars Ulrich zamienia koncertowe areny na plan filmowy– w obrazie o wielkim pisarzu wcieli się w rolę jego przyjaciela.

"For Whom the Bell Tolls" ("Komu bije dzwon") to jedna z najsłynniejszych powieści Ernesta Hemingwaya. To także kultowy utwór Metalliki z płyty "Ride the Lightning" (1984). Teraz Hemingwaya i Metallikę połączyła jeszcze postać perkusisty Larsa Ulricha. W obrazie zatytułowanym „Hemingway & Gellhorn” muzyk zagra przyjaciela pisarza, holenderskiego filmowca-dokumentalistę. Ulrich wystąpi z takimi sławami jak Nicole Kidman, Clive Owen, Parker Posey, Molly Parker czy Robert Duvall. Film opowiada o trwającym 5 lat małżeństwie pisarza z Marthą Gellhorn. Filmową parą będą właśnie Owen i Kidman. W filmie pojawią się też inne żony pisarza. Druga, Pauline, grana przez Parker Posey i czwarta, Mary, grana przez Molly Parker. Film wyprodukuje telewizja HBO. To nie pierwsza rola filmowa perkusisty Metalliki. W 2004 roku wystąpił w serial "Dave the Barbarian", niedawno zagrał też samego siebie w komedii Russella Branda "Get Him to the Greek".  

(kow)