X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Aretha i jej kapelusz

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 09:00
Aretha Franklin w 1968 roku wystąpiła na pogrzebie bohatera walki o równouprawnienie. 41 lat później - na prezydenckiej inauguracji Baracka Obamy.

Aretha Franklin, żywy pomnik muzyki soul była w latach 60. blisko związana z ruchem swobód obywatelskich. Śpiewała na pogrzebie zamordowanego lidera czarnych aktywistów, pastora Martina L. Kinga (kwiecień 1968). 4 dekady później, 20 stycznia 2009 roku na prezydenckim zaprzysiężeniu Baracka Obamy Aretha Franklin wykonała pieśń Samuela F. Smitha "My Country 'Tis Of Thee". Oprócz tego 67-letnia wokalistka zrobiła furorę...swoim kapeluszem. Później tego samego dnia wykonała krótki darmowy koncert dla zgromadzonych w Waszyngtonie tłumów.

To nie pierwsza ceremonia tego typu, w której uczestniczyła. Franklin była m.in. wokalną aktywistką Ruchu Obywatelskiego w lat 60. (śpiewała na wiecach czarnych społecznosci).  W 1987 jako pierwsza kobieta trafiła do rock'n'rollowego Hall Of Fame. W 1993 śpiewała na inauguracji prezydenta Billa Clintona. Zdobyła też m.in. 21 nagród Grammy. A stan Michigan uznał głos wychowanej w Detroit piosenkarki za bogactwo naturalne regionu. Wypada jedynie zakrzyknąć: "Respect!".

(kow)

Czytaj także

Aretha Franklin przeszła operację

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2010 12:14
- Bóg wciąż sprawuje kontrolę - powiedziała po operacji słynna piosenkarka.
rozwiń zwiń