X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Historia powszechna rock'n'rolla - Fleetwood Mac 1

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 18:18
Z pewnością jeden z moich ulubionych programów z tej serii, także z uwagi na opowieść o zakupie Rolls-Royce'a na kartę kredytową w drodze na sesję do studia. Rozbitego zresztą podczas próbnej jazdy na podwórku przed tymże studiem.
Audio
Zespół Fleetwood Mac w latach 70.
Zespół Fleetwood Mac w latach 70.Foto: PAP/Photoshot/Peter Mazel

Trochę niedoceniany w Polsce zespół, który zainspirował kilka pokoleń muzyków. Osobiste perypetie i związki członków grupy to materiał na osobną powieść.

Jest w niej złoty okres muzyki pop, kiedy płyty sprzedawano w dwudziestoparomilionowych nakładach. Miałem kiedyś okazję zobaczyć studio, które zbudowano dla Fleetwood Mac specjalnie na nagranie jednej z takich płyt. Stoi nienaruszone do dziś, wyłożone panelami ze szlachetnego drewna o znakomitej akustyce. Powrót zespołu w 2013 roku był dla mnie jednym z wydarzeń roku.

Mało kto już pamięta, że początki założonej przez Petera Greena grupy były zupełnie inne, a jego słynny "Albatros" zainspirował Johna Lennona do napisania "Sun King" na Abbey Road Beatlesów. To wszystko jest w tej historii.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak