X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Strona 1, strona 2: Cream - Disraeli Gears 2

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 20:04
Oryginalną grafikę z okładki tej płyty z podpisem autora mam na ścianie w mieszkaniu. Artystycznie to pewnie najważniejsze ich dzieło, o czym zresztą sami opowiadają w programie.
Audio
Fragment okładki albumu Disraeli Gears
Fragment okładki albumu "Disraeli Gears"Foto: mat. promocyjne

Przedziwny, choć nie jedyny oczywiście w historii rock'n'rolla przypadek zespołu, który prywatnie się nie znosił (co zresztą wkrótce zaowocowało jego rozpadem), ale na scenie wzajemnie się napędzał. Historia dopisała wieloodcinkowe post scriptum - już w XXI wieku cała trójka zagrała serię koncertów w londyńskim Royal Albert Hall i nowojorskim Madison Square Garden. Jak mówią wtajemniczeni - głównie za sprawa Claptona, który chciał w ten sposób pomóc swoim kolegom, których kariery potoczyły się mniej komercyjnie. Jack Bruce nagrał w Abbey Road i wydał nowa płytę (2014), a niedawno zagrał w Polsce. Nie dopisuje mu zdrowie, podobnie jak Gingerowi Bakerowi, któremu reumatyzm praktycznie uniemożliwia już grę na perkusji.

Obraz o tym szaleńcu "Beware of Mr. Baker", wygrywający kolejne festiwale filmowych dokumentów, polecam każdemu zaraz po wysłuchaniu programu.