X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

2 czerwca... Dzień z Led Zeppelin

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 08:31
Nikt nie może się z nimi równać, jeśli chodzi o nieprzerwaną inspirację dla wszystkich pokoleń i wszystkich rodzajów muzyki: od hip-hopu po ostry metal.
Audio
Wokalista Robert Plant i gitarzysta Jimmy Page podczas koncertu w Wiedniu w 1998 roku
Wokalista Robert Plant i gitarzysta Jimmy Page podczas koncertu w Wiedniu w 1998 rokuFoto: PAP/EPA/APA/HANS TECHT

Nigdy nie przestali i nie przestają być cool. Roberta Planta spotykałem kilka razy - na festiwalu w Glastonbury, fantastycznym koncercie w londyńskim kościele. Johna Paula Jonesa - raz, podczas wywiadu w pubie w Notting Hill. Prawdziwy angielski dżentelmen z parasolem…

Rzecz jasna, największym przeżyciem był wywiad telewizyjny z Jimmym Page'em z okazji rewelacyjnego filmu "Będzie głośno". Jest w nim scena, kiedy Page bierze do ręki gitarę i zaczyna grać "Kashmir", a Jacka White'a i Edge'a zatyka z wrażenia. Po prostu gapią się z podziwem. Tenże "Kashmir" w wersji unplugged, a raczej unledded - z projektu Page'a i Planta z muzykami z Bliskiego Wschodu - uważam za ich szczytowe osiągnięcie. W niezwykle trudnej sytuacji zmierzenia się z repertuarem Led Zeppelin, bez szyldu grupy, wyszli nie tylko obronną ręką, ale z nowym, kosmicznym jego odczytaniem. A potem był pamiętny koncert w londyńskiej O2 z młodym Bonhamem na perkusji, który oglądaliśmy w studiu im. Agnieszki Osieckiej z blu-raya.

A 2 czerwca 2014 roku słuchaliśmy w tym samym miejscu trzech pierwszych płyt grupy w odświeżonych wersjach przygotowanych przez kustosza dorobku zespołu - Page'a.

Zobacz więcej na temat: Led Zeppelin MUZYKA Piotr Metz