X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

To będzie nasz rok

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2011 21:00
Razem z The Zombies powitaliśmy rok 2011 i nową rubrykę na muzyka.polskieradio.pl.

["Piosenka z okienka" to nowy codzienny cykl na muzycznych stronach Polskiego Radia. Będzie można w nim znaleźć niezobowiązujące piosenkowe komentarze na temat wydarzeń muzycznych, sportowych oraz np. fenomenów pogodowych. Zatem, gdy Adam Małysz odda jeszcze jeden dobry skok, polski fizyk/lekarz/chemik dostanie Nobla albo zaskoczy nas kolejna zima tysiąclecia - postaramy się o tym pamiętać]

To będzie nasz rok – śpiewała 43 lata temu grupa The Zombies. Trzeba przyznać, że ich "This Will Be Our Year" zaraża optymizmem i chęcią do działania. Idąc za przykładem Anglików, w najbliższych 12 miesiącach życzymy Wam i sobie dużo radości, dużo dobrej muzyki i wszelkich inspiracji. 

"This Will Be Our Year" to jedno ze szczytowych piosenkowych osiągnięć szalonej dekady, jaką były lata 60. Lepsze melodie i bardziej wyrafinowane aranże od The Zombies wymyślali wtedy chyba tylko Beatlesi i Beach Boys. "This Will Be Our Year" znajduje się na epokowym albumie The Zombies, "Odessey And Oracle", wydanym w 1968 roku. Do inspiracji jej twórczością przyznawali się m.in. Belle & Sebastian, Carlos Santana i Elliott Smith, a także choćby polskie grupy big-beatowe. Lista artystów coverujących utwory The Zombies jest jednak naprawdę długa.