X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Komorów. Dziecięcy raj Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2011 00:00
- Byłem bez przerwy otoczony zgrają bab, które wchodziły mi na głowę. Ale ja starałem się nimi dowodzić - wspominał Wojciech Młynarski swoje dzieciństwo.
Audio

Serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu >>>

Tak Wojciech Młynarski mówił w audycji "Dziecięcy parnasik" z 1975 roku. Artysta dorastał w rodzinnym domu swojej matki w podwarszawskim Komorowie, przez który przewijały się tłumy krewnych oraz gości, zajmujących się sztuką zawodowo lub z pasji.

Nic dziwnego, że siedmioletni Wojtuś nie tylko recytował z pamięć obszerne fragmenty "Pana Tadeusza", lecz także pisał własne wiersze (jeden z nich recytuje w audycji) oraz śpiewał operetkowe arie. O wiele trudniej uwierzyć jednak, że przyszły lew salonowy miał wówczas "włoski lniane, ostrzeżone na poleczkę" i był "prawie identyczny ze siostrą Barbarą".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak