X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Wojciech Młynarski o Włodzimierzu Wysockim

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2011 10:00
- Czy potrafimy patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z przenikliwością właściwą rosyjskiemu mistrzowi? - pytał Wojciech Młynarski na antenie Polskiego Radia.
Audio
Włodzimierz Siemionowicz Wysocki
Włodzimierz Siemionowicz WysockiFoto: Igor Palmin/Wikimedia Commons/CC

Serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Wojciechowi Młynarskiemu >>>

- Wybitny talent poetycki i reporterski w jednej osobie - podsumowują fenomen Włodzimierza Wysockiego Wojciech Młynarski oraz ceniona tłumaczka Irena Lewandowska. Pretekstem do spotkania stał się spektakl warszawskiego Teatru Ateneum pod tytułem "Wysocki". Autorzy scenariusza przedstawienia analizowali na antenie radiowej Dwójki twórczość rosyjskiego barda i polemizowali z tezą o "końcu mody na Wysockiego".

- W takim razie my przestaliśmy być modni, bowiem jego poezja dotyczyła kondycji człowieka naszych czasów, człowieka żyjącego w totalitaryzmie - mówia Irena Lewandowska. Istotniejszym problemem wydaje się brak "nowego Wysockiego".

Czy potrafimy patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość z przenikliwością właściwą rosyjskiemu mistrzowi? Audycja nagrana została w 1992 roku w ramach autorskiego cyklu "Wojciecha Młynarskiego rozmowy o piosence".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.