X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Watykański Oskar dla filmu Krzysztofa Tadeja z TVP 1

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 16:34
Film Telewizji Polskiej "Życia nie można zmarnować" w reżyserii Krzysztofa Tadeja najlepszym katolickim filmem dokumentalnym świata. Nagroda przyznana została przez jury Międzynarodowego Festiwalu Filmów Katolickich "Mirabile dictu" w Rzymie. W tym roku o tę prestiżową nagrodę, nazywaną "Watykańskim Oscarem", rywalizowało ponad tysiąc filmów z całego świata.
Watykański Oskar dla filmu Krzysztofa Tadeja z TVP 1
Foto: Krzysztof Tadej

Film "Życia nie można zmarnować" to opowieść o dwóch polskich zakonnikach zamordowanych w Peru w 1991 roku. Misjonarze o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski zostali zgładzeni przez terrorystów z ugrupowania Świetlisty Szlak. Polscy kapłani zostali beatyfikowani 5 grudnia ubiegłego roku.
Jak podkreśla w rozmowie z IAR reżyser Krzysztof Tadej, kapłani uczynili dużo dobra i tym zjednali sobie ludzi. Jednocześnie stanowili konkurencję dla organizacji terrorystycznej Świetlisty Szlak, której celem była rewolucja i zdobycie władzy. Ludzie w Pariakoto i okolicznych miejscowości byli zachwyceni Polakami - ich kulturą, dobrem, które nieśli, postępowaniem.

Film realizowany był w 24. rocznicę śmierci misjonarzy. Na miejscu okazało się, jak mówił reżyser, że mieszkańcy Pariakoto wszystko pamiętali i ojca Michała Tomaszka i ojca Zbigniewa Strzałkowskiego nosili głęboko w sercach. Tłumaczyli, że Polacy uświadomili im, że najważniejsze są pokój i czynienie dobra każdego dnia.


Międzynarodowy Festiwal Filmów Katolickich "Mirabile dictu" odbywa się pod patronatem Papieskiej rady do spraw Kultury. To jeden z najbardziej prestiżowych festiwali filmów katolickich na świecie. Podczas gali w Palazzo della Cancelleria fragmenty filmu oglądało ponad 80 osobistości świata filmu i hierarchowie ze Stolicy Apostolskiej.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.