X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Eurokraci protestują w sprawie Barroso, chcą odebrania emerytury

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 17:50
Eurokraci protestują w sprawie Barroso, chcą odebrania emerytury
Foto: EPA/OLIVIER HOSLET

Grupa obecnych i byłych eurokratów chce odebrania unijnej emerytury byłemu szefowi Komisji Europejskiej Jose Barroso za pracę dla amerykańskiego banku Goldman Sachs. Pod petycją w tej sprawie podpisało się 151 tysięcy osób - urzędników z unijnych instytucji z Brukseli i państw członkowskich. Dziś została ona przekazana liderom europejskich instytucji.

"Nie w naszym imieniu" - tak zatytułowana jest petycja. Unijni urzędnicy napisali w niej, że przyjęcie pracy w amerykańskim banku przez Jose Barroso jest "naganne moralnie". Przypomnieli, że Goldman Sachs jest obwiniany o to, że pomagał Grecji ukrywać prawdziwe zadłużenie, pogłębiając jej kłopoty, a także całej strefy euro. Według eurokratów, ta sprawa wpływa negatywnie na wizerunek unijnych instytucji.

Oprócz odebrania unijnej emerytury Jose Barroso, urzędnicy chcą też zaostrzenia kodeksu postępowania komisarzy. Podobny postulat zgłosili przedstawiciele organizacji pozarządowych i aktywiści działający na rzecz przejrzystości unijnych instytucji. "Kodeks postępowania komisarzy jest zbyt słaby. Umożliwił właśnie tak wątpliwe moralnie przejścia do biznesu. To jest powód naszego zaniepokojenia" - powiedziała Polskiemu Radiu Vicky Cann z organizacji ALTER-EU.
Zgodnie z obecnymi zasadami, byli komisarze mogą po 18 miesiącach od odejścia z Komisji podejmować pracę w biznesie. Aktywiści proponują co najmniej 3-letni okres przejściowy.

Jose Barroso nie jest jedynym, którego przejście wywołuje protesty. Była wiceprzewodnicząca Komisji Neelie Kroes przeszła do firmy Uber, wcześniej występując w jej obronie. Była komisarz do spraw środowiska Connie Hedegaard zdecydowała się na pracę dla koncernu Volskwagen, a były komisarz do spraw handlu Karel de Gucht pracuje w przemyśle stalowym dla ArcelorMittal.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.