X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Rząd i opozycja o walce ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2017 17:20
Gabinet Beaty Szydło zapoznał się z rekomendacjami Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów w sprawie walki ze smogiem. Premier zapowiada konsekwentne działania dla poprawy jakości powietrza.
Rząd i opozycja o walce ze smogiem
Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

"Przyjmiemy program i jego harmonogram. Następnie konsekwentnie krok po kroku będziemy go wcielać w życie" - zapewniła Beata Szydło. Podkreśliła, że rekomendacje KERM-u wymagają rozłożenia w czasie. 

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów proponuje między innymi maksymalne przyspieszenie prac nad rozporządzeniem w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, wprowadzenie rozporządzenia w sprawie norm jakościowych dla paliw stałych i skupienie się Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na działaniach prowadzących do jak najszybszej poprawy jakości powietrza.

KERM chce również wprowadzenia regulacji przeciwdziałających blokowaniu klinów napowietrzających miasta oraz rozważenie rozwiązań podnoszących rangę zawodu urbanisty w kontekście zagospodarowania przestrzennego. Wśród propozycji Komitetu są też ulgi podatkowe dla kupujących samochody elektryczne i hybrydowe, kampanie edukacyjne czy rozwój sieci stacji pomiarowych.

Premier podkreśliła, że działania antysmogowe wymagają także współpracy z samorządami, ponieważ władze lokalne podejmują działania zmierzające do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Dlatego, zdaniem Beaty Szydło, samorządy muszą otrzymać wsparcie Państwa.

Po dyskusji na posiedzeniu Rady Ministrów, rekomendacje antysmogowe wróciły do Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Jak powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek, na posiedzeniu gabinetu odbyła się "szeroka" dyskusja nad propozycją 17 zmian, a ministrowie zgłosili swoje uwagi. Teraz zajmie się nimi KERM, a później rząd, z uwzględnieniem kalendarza działań legislacyjnych.

Jak powiedział rzecznik rządu, chodzi między innymi o standaryzację kotłów i paliw oraz o przyjęcie unormowań, dotyczących planów zagospodarowania przestrzennego. Rafał Bochenek podkreślił, że rząd nie odkłada dyskusji o propozycjach antysmogowych. Powiedział, że premier zasugerowała, aby KERM zajął się sprawą możliwie szybko. Jego stanowisko zostanie najprawdopodobniej przyjęte drogą obiegową.

Propozycje dotyczące walki ze smogiem zgłasza tez opozycja. Platforma Obywatelska proponuje między innymi, by na ten cel przeznaczać rocznie 0,5% PKB, czyli 9 miliardów złotych. Minister środowiska w gabinecie cieni PO, Gabriela Lenartowicz, wyjaśniła, że pieniądze miałyby być przeznaczane między innymi na tworzenie ekologicznych źródeł ciepła. Chodzi o wymianę pieców w gospodarstwach domowych, modernizację sieci ciepłowniczych oraz budowę zbiorowych ciepłowni.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.