X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Piotr Gliński - nie sądzę, by Fundacja Batorego ponownie mogła operować funduszami

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 08:40
Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński ma nadzieję, że dojdzie do zmiany operatora funduszy norweskich w zakresie wspierania społeczeństwa obywatelskiego. Do tej pory w ramach programu Obywatele dla Demokracji robiła to Fundacja Batorego, przyznając w latach 2013-2017 środki na ponad 600 projektów o wartości ponad 130 milionów złotych.
Minister kultury Piotr Gliński
Minister kultury Piotr Gliński Foto: Informacyjna Agencja Radiowa

Fundusze norweskie to środki, które ten kraj płaci 16 państwom Unii Europejskiej za dostęp do wspólnego rynku europejskiego. Wicepremier Piotr Gliński mówi, że trwa kolejna tura negocjacji z Norwegami. Minister liczy na zmianę operatora, choć zaznacza, że rozmowy w Oslo są trudne. "Mam nadzieję, że jest duża szansa na zmianę" - powiedział Piotr Gliński. "Nie sądzę, żeby Fundacja Batorego mogłaby być ponownie, ale oczywiście to trzeba wynegocjować z Norwegami. My chcielibyśmy, by operatorem było nasze Centrum przy KPRM" - ocenił Piotr Gliński.

Zmiany operatora funduszy norweskich domaga się koalicja kilkudziesięciu organizacji pozarządowych. W stanowisku 50 organizacji czytamy, że środki będące do tej pory w dyspozycji Fundacji Batorego "w znacznej części" są wykorzystywane do wspierania organizacji o "wyraźnie ideologicznym profilu" i kwestionujących zasady polskiego ustroju konstytucyjnego, takie jak małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny. 

Fundacja Batorego argumentuje, że choć najwięcej projektów realizowały organizacje z województwa mazowieckiego, to prowadziły one swoje działania nie tylko w stolicy, ale też w innych częściach Polski lub w całym kraju. Ponadto Fundacja zaznacza, że wsparcie otrzymywały także organizacje z małych miejscowości, takich jak na przykład Klimontów czy Moszczenica. Granty zdobywały też organizacje kierujące się w swoich działaniach misją i światopoglądem chrześcijańskim, takie jak: Caritas Diecezji Toruńskiej, Towarzystwo Pomocy imienia świętego Brata Alberta czy Fundacja Dzieło Kolpinga w Polsce.

IAR

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.