X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Włochy: obowiązkowe szczepienia dzieci

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 16:02
Włoski rząd wydał dekret zakazujący przyjmowania do żłobków i przedszkoli dzieci, które nie zostały poddane obowiązkowym szczepieniom. Listę chorób, przed którymi należy zaszczepić dzieci do sześciu lat, zwiększono z czterech do dwunastu.
Włochy: obowiązkowe szczepienia dzieci
Włochy: obowiązkowe szczepienia dzieciFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Dekret ma wejść w życie najpóźniej we wrześniu, przed początkiem roku szkolnego. Dzieci do lat sześciu będą przyjmowane do żłobków i przedszkoli dopiero po przedstawieniu zaświadczenia o szczepieniach między innymi przeciw dyfterytowi, tężcowi, polio, krztuścowi, różyczce i odrze, na którą we Włoszech choruje coraz więcej dzieci.

Jeśli chodzi o szkoły podstawowe i średnie, dzieci bez obowiązkowych szczepień będą mogły do nich uczęszczać, bo rząd zgodnie ze stanowiskiem minister edukacji uznał, że prawo do nauki jest niezbywalne. Rodzice będą musieli się jednak liczyć z karami finansowymi w wysokości kilku tysięcy euro.

Minister zdrowia domagała się rozszerzenia zakazu również na szkoły podstawowe. Dotychczas we Włoszech nieszczepienie dzieci nie było związane z żadnymi sankcjami.

IAR/Piotr Kowalczuk/Rzym

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.