X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Informacyjna Agencja Radiowa

Rozpoczęło się głosowanie na "Wydarzenie historyczne roku"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 13:37
Rozpoczęło się głosowanie na "Wydarzenie historyczne roku". Plebiscyt organizuje Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów dotyczących ukazywania historii Polski. Patronat medialny nad plebiscytem objęło Polskie Radio.

W tym roku do konkursu nadesłano 250 zgłoszeń z całej Polski i zagranicy, spośród wszystkich inicjatyw jurorzy wybrali 15 najważniejszych - ich zdaniem - projektów w trzech kategoriach: „Wydarzenie”, „Wystawa” oraz „Edukacja i multimedia”. 

Rzecznik Muzeum Historii Polski Marek Stremecki wyjaśnia, że internauci, którzy zdecydują się wziąć udział w głosowaniu, mają do wyboru bardzo wielką różnorodność projektów. W kategorii "Wydarzenie" można wybrać: Otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej, Obchody jubileuszu 50-lecia Muzeum Więzienia Pawiak, Film „Wołyń”, 40. rocznica Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76 , Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego.

W kategorii "Wystawa" można głosować na: Wystawę stałą „Wrocław 1945-2016”, Wystawę stałą Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach, Jeńcy wojenni w Krakowie 1939-1945, „Maria. Mater Misericordiae” (organizator: Muzeum Narodowe w Krakowie).
W kategorii "Edukacja i multimedia znalazły się: Filmowa Encyklopedia Powstań Śląskich, „Poznań w 56 sekund” - konkurs filmowy z okazji 60. rocznicy wydarzeń Poznańskiego Czerwca, Udostępnij! (organizator: Muzeum Emigracji w Gdyni), „Historia w ożywionych obrazach” - cykl filmów edukacyjnych (organizator: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych), Muzeum na kółkach (organizator: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN).
Marek Stremecki wyjaśnia, że głosować można na jedno wydarzenie w każdej z kategorii za pośrednictwem internetu. Należy wejść na stronę www.whr.muzhp.pl , zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami i zaakceptować regulamin Plebiscytu. Każdy może zagłosować tylko raz i tylko na jedno zgłoszenie w danej kategorii - łącznie należy wybrać trzy projekty.

Głosować na "Wydarzenie historyczne roku" można do 14 maja. Ostateczne wyniki głosowania internautów poznamy w czerwcu, podczas gali w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie kiedy to nastąpi wręczenie nagród.

IAR       

Zachęcamy do śledzenia nas na Twitterze. Więcej i najwięcej wiadomości IAR po wykupieniu dostępu do serwisu.