X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bioart – sztuka poza człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 20:30
Rozmowę z filozofem Wolfgangiem Welschem oraz Michałem Brzezińskim – artystą tworzącym sztukę wpisującą się w nurt bioartu – przeprowadziła Barbara Schabowska.
Audio
  • Rozmowa z filozofem Wolfgangiem Welschem oraz Michałem Brzezińskim – artystą tworzącym sztukę wpisującą się w nurt bioartu (Notatnik Dwójki)
Rzeźba Eduarda Kaca, University of Minnesota
Rzeźba Eduarda Kaca, University of Minnesota Foto: PAP/Photoshot

W "Notatniku Dwójki" – rozmowa o bioarcie i sztuce transgenicznej, która jest wykwitem posthumanizmu i przejawem zmiany, jaka zachodzi we współczesnej kulturze w postrzeganiu miejsca człowieka w świecie. Człowiek przestaje być miarą wszechrzeczy, a coraz częściej akcentuje się powiązania i zależności między światem ludzi a światem zwierząt i roślin.
Sztuka transgeniczna prowokuje pytania o granice człowieczeństwa, ale też wzbudza kontrowersje co do samej swej istoty. Czy produkowanie zielonych fluorescencyjnych królików (słynna praca Eduarda Kaca) jest dziełem sztuki? Na to pytanie odpowiedzieli filozof Wolfgang Welsch oraz Michał Brzeziński – artysta tworzący sztukę wpisującą się w nurt bioartu i kulturoznawca.

Zobacz więcej na temat: filozofia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka życia Richarda Shustermana

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 12:35
Na rozmowę z amerykańskim filozofem i pragmatykiem, twórcą somaestetyki i propagatorem filozofii jako sztuki życia zaprasza Barbara Schabowska.
rozwiń zwiń