Sztuka życia Richarda Shustermana

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 12:35
Na rozmowę z amerykańskim filozofem i pragmatykiem, twórcą somaestetyki i propagatorem filozofii jako sztuki życia zaprasza Barbara Schabowska.
Richard Shusterman
Richard ShustermanFoto: Erica Ando/Wikipedia, lic. CC

Richard Shusterman odwołuje się do antycznego rozumienia filozofii, wskazując na współczesne postaci, spełniające starożytny ideał. To myślicie, którzy łączą działalność akademicką z życiem filozoficznym: Dewey, Wittgenstein i Foucault, przedstawiciele trzech różnych tradycji filozoficznych i różnych sposobów życia.
Nieodłącznym elementem życia filozoficznego jest pismo i lektura tekstów filozoficznych – stąd nie jest to propozycja dla każdego. Niemniej każdy może korzystać z mądrości, jaką wypracowuje filozofia, a zwłaszcza somaestetyka, w jej namyśle nad ciałem jako ośrodkiem zmysłowo-estetycznego wartościowania.
6 sierpnia (wtorek), godz. 19.45

Zobacz więcej na temat: filozofia

reklama

Czytaj także

Ta jednostka - Søren Kierkegaard

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 12:55
- U Kierkegaarda "pojedynczość" nie polega na romantycznej ekscentryczności i ostentacji, ale na zintensyfikowanym życiu duchowym, które on próbował odbudować - mówił w Dwójkowych "Rozmowach po zmroku prof. Edward Kasperski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mistrz Eckhart interpretuje Biblię prawie jak Derrida"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2013 11:00
- Stawiał na wieloznaczność, umieszczał słowa Pisma Świętego w innym kontekście, przekształcał sensy. Język mistrza Eckharta jest dla współczesnego czytelnika zaskakująco intrygujący - mówił w Dwójce ks. profesor Jan Sochoń.
rozwiń zwiń