X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Platypus Ensemble. Przyjdź na koncert

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 18:58
Znakomity wiedeński zespół specjalizujący się w muzyce współczesnej wystąpi 19 maja w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
Platypus Ensamble
Platypus EnsambleFoto: Igor Ripak/materiały zespołu

Platypus Ensemble powstał w roku 2009 jako konsekwencja wcześniej rozwijającej się współpracy między Platypus New Music Group i muzykami Ensemble-to-be. Ambicją zespołu jest wspieranie twórczości młodych kompozytorów na całym świecie. Od chwili rozpoczęcia działalności zespół wykonał dzieła ponad 200 kompozytorów, przy czym wiele z tych utworów zostało zamówionych i napisanych specjalnie dla Platypus.

>>>Kup bilet na koncert Platypus Ensamble<<<

Platypus gości regularnie na festiwalach Wien Modern, Klangspuren Schwaz i Biennale of New Music in Curitiba (BR).Koncertował w Austrii, Meksyku, Niemczech, Czechach, Brazylii i Japonii i na Ukrainie. Wspólpracuje z MICA (Music Information Centre Austria), Jeunesse Musicale, Austrian Society for Contemporary Music, IGNM / ISCM oraz Wiedeńskim Konzerthaus i Universität für Musik und darstellende Kunst Wien.
W roku 2014 zespół wydał w prestiżowej wytwórni col legno 4 płyty, składające się z utworów tematycznie pogrupowanych, wybranych z bogatego repertuaru zamówień. Platypus był również pomysłodawcą i wykonawcą maratonu 19 utworów młodych kompozytorów z całego świata (Composer’s Marathon Festiwal) w Wiener Konzerthaus w 2013 r.

Program:

Program: Roman Haubenstock-Ramati - Décisions part 1-8 graphic score, for „unspecified sound sources“; Joanna Woźny - Vom Verschwinden einer Landschaft; Tomasz Skweres - Sakubel Osil; Jagoda Szmytka - sky-me, type-me; Gerald Resch: lettura/rilettura; Agata Zubel - What is the Word; Beat Furrer - Presto con fuoco; Mateusz Ryczek - New Piece; Roman Haubenstock-Ramati - Décisions part 9-16 graphic score, for „unspecified sound sources“

Wykonawcy:
Platypus Ensamble:
Kaoko Amano - sopran
Doris Nicoletti - flet
Teresa Doblinger - klarnet
Sophia Goidinger-Koch - skrzypce
Tomasz Skweres - wiolonczela
Frederik Neyrinck - fortepian
Jaime Wolfson - dyrygent

Organizatorzy: Program 2 Polskiego Radia i Austriackie Forum Kultury

Zobacz więcej na temat: muzyka współczesna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Berio i jego niezwykle pojemna Sinfonia

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 11:00
W "Barierze dźwięku" - utwór wyjątkowy w historii nowej muzyki: napisana w latach 1968-69 Sinfonia Luciana Beria.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fortepian i cały ten Kazimierz Serocki

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 00:00
Rozmowa z Adamem Kośmieją - pianistą, który wydał właśnie płytę z kompletem utworów fortepianowych Kazimierza Serockiego.
rozwiń zwiń