X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs na słuchowisko rozstrzygnięty!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 09:30
Znamy laureatów konkursu na słuchowisko zorganizowanego przez Program 2 Polskiego Radia i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS z okazji przypadającej w 2017 roku 80. rocznicy powstania Programu 2 Polskiego Radia.
Audio
  • Wyniki konkursu na słuchowisko, zorganizowanego pod hasłem "Muzyka: bohater, inspiracja, pretekst" (Poranek Dwójki)
Polskie Radio
Polskie RadioFoto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Pierwszą nagrodę w konkursie rozpisanym pod hasłem "Muzyka: bohater, inspiracja, pretekst" otrzymał Marek Kochan za tekst "Lento rubato". Laureatką drugiej nagrody jest Monika Milewska, autorka tekstu "Dzień w którym umarł Prokofiew", a trzecia nagroda trafiła do Liliany Bardijewskiej za słuchowisko "Niebieskie migdały".

Zwycięski tekst Marka Kochana to opowieść o polskim kompozytorze, który wskutek międzynarodowej intrygi zostaje oskarżony o plagiat. "Lento rubato" to satyra na zidiociały rynek kultury i sztuki, gdzie sukces komercyjny często ważniejszy jest niż artystyczny. Za ten tekst autor został wyróżniony również Nagrodą Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za nowatorstwo formy – życiorys twórczy autentycznego polskiego kompozytora autor łączy bowiem z fikcyjnymi, absurdalnymi oskarżeniami, które wysuwa wobec niego „popularny amerykański gwiazdor kompozycji”. Nagrodę ZAiKS-u przyznano ex aequo Lidii Amejko za tekst "Tangibile. Radiopera".

Utwór Moniki Milewskiej "Dzień w którym umarł Prokofiew" to – na przekór tytułowi – historia o życiu i twórczości Dymitra Szostakowicza, wybitnego rosyjskiego kompozytora, który tworzył w sowieckiej Rosji. Postać kompozytora w licznych monologach tłumaczy swoje uwikłanie w polityczno-artystyczne powinności, a pretekstem do tego staje się dzień, w którym umarł inny znakomity rosyjski kompozytor, Siergiej Prokofjew. Tekst Milewskiej jest uniwersalną opowieścią o tęsknocie za twórczą wolnością.

"Niebieskie migdały” Liliany Bardijewskiej portretują polskiego scenografa Adama Kiliana. Opowieść o najważniejszych momentach w twórczej biografii artysty snuje on sam, kiedy jego wrażliwość estetyczna przechodzi z wizualnej w dźwiękową – z powodu poważnej choroby oczu.

Rekomendacją do realizacji antenowej wyróżniono teksty: "Przepowiednia Hieronima B. czyli Nadspodziewana szkodliwość kwasów omega trzy" Marty Guśniowskiej, "Infolinia" Antoniego Wincha, "Muzykant" Julii Holewińskiej, "Tangibile. Radiopera" Lidii Amejko.

Teksty oznaczone godłami, nadesłane przez zaproszonych do konkursu autorów oceniało jury w składzie: Małgorzata Semil, tłumaczka i krytyk literacki, Anna Wieczur-Bluszcz, reżyserka i scenarzystka, Małgorzata Szymankiewicz, redaktorka Redakcji Literackiej Programu 2 Polskiego Radia, Maciej Wojtyszko, reżyser, dramaturg i scenarzysta oraz Wojciech Tomczyk, dramaturg i scenarzysta.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną zrealizowane w Teatrze Polskiego Radia i będą miały swoją premierę na antenie Programu 2 w sezonie artystycznym 2016/2017. Partnerem konkursu jest Narodowy Instytut Audiowizualny.


Zobacz więcej na temat: słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak