X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edward Pałłasz. Obrońca Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 13:00
Radio towarzyszyło Edwardowi Pałłaszowi od początku drogi twórczej. Ceniony kompozytor, w latach 1995-1998 dyrektor Programu 2 Polskiego Radia, opowiadał m.in. o tym, jak wspólnie ze słuchaczami udało mu się obronić Dwójkę przed likwidacją.
Audio
Edward Pałlasz
Edward PałlaszFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zamknięcie Dwójki całkiem poważnie rozważano w latach 1995-98. Edward Pałłasz jako dyrektor anteny zmobilizował słuchaczy do wyrażania swojego protestu przeciw tym planom. Swoje zaangażowanie w ratowanie Programu 2 Polskiego Radia przepłacił dymisją.

– Pamiętam, że ówczesny prezes Polskiego Radia demonstrował mi w swoim gabinecie ogromne stosy listów i wymawiał mi obrażonym tonem, że to niedorzeczne tak się awanturować w obronie Dwójki. Sam byłem zdumiony tą miłością do anteny, która nie jest ani łatwa, ani lekka, a bywa przyjemna z zupełnie innych powodów – mówił Edward Pałasz w audycji Bogumiły Prządki. – Jeżeli poległem w tym starciu osobiście, to mam wielką satysfakcję, że istnienie tego programu zostało zaaprobowane przez słuchaczy – dodał.

Dwójka 663.jpg
Edward Pałłasz. Człowiek, który uratował Dwójkę

***

Edward Pałłasz (ur. w 1936 r.) był związany między innymi z legendarnymi teatrami studenckimi Bim-Bom oraz STS, Stowarzyszeniem Autorów ZAiKS i Fundacją "Pro Musica Camerata", Związkiem Kompozytorów Polskich i "Warszawską Jesienią", a od 1999 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora naczelnego i artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej.

Liczba piosenek, utworów filmowych i teatralnych, wreszcie koncertowych dzieł stworzonych przez Pałłasza przez ostatnie kilkdzesiąt lat jest imponująca. Ten dorobek uhonorowany został m.in "Honorowym Wielkim Splendorem", Krzyżem Komandorskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Honorową Odznaką Miasta Stołecznego Warszawy.


piłka boisko cz-b 663.jpg
Edward Pałłasz. Jak nie boisko, to sztuka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak