Festiwal "Dwa Teatry" 2017 w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 16:00
XVII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej odbywa się w Sopocie od 19 do 21 czerwca. Program 2 Polskiego Radia zaprasza na specjalne audycje poświęcone temu wydarzeniu.
Audio
  • Rozmowa Jacka Wakara z twórcą słuchowisk Mariuszem Malcem (Wybieram Dwójkę)
  • Rozmowa z Waldemarem Modestowiczem, reżyserem słuchowiska "Supernova Life"
  • Jacek Wakar rozmawia z Jowitą Budnik o jej monodramie "Rachela Auerbach, pisma z Getta Warszawskiego" (Wybieram Dwójkę)
  • 3. dzień festiwalu "Dwa Teatry" 2017. Laureaci Wielkiej Nagrody Festiwalu (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Ewą Dałkowską podczas ostatniego dnia festiwalu "Dwa Teatry" (Wybieram Dwójkę)
Mariusz Benoit i Danuta Stenka podczas nagrania słuchowiska Lilla Weneda w reż. Dariusz Błaszczyka. Słuchowisko to bierze udział w konkursie XVII Festiwalu Dwa Teatry
Mariusz Benoit i Danuta Stenka podczas nagrania słuchowiska "Lilla Weneda" w reż. Dariusz Błaszczyka. Słuchowisko to bierze udział w konkursie XVII Festiwalu "Dwa Teatry" Foto: Grzegorz Śledź/PR2

"Dwa Teatry" to unikatowe w europejskiej skali przedsięwzięcie mediów publicznych, które podsumowuje to, co w ciągu roku wydarzyło się na dwóch scenach: Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia. Najważniejszą częścią XVII odsłony tej imprezy są – odbywające się od 19 do 21 maja w sopockim Multikinie (ul. Bohaterów Monte Cassino 63) – prezentacje 26 słuchowisk wyprodukowanych przez Polskie Radio i publiczne rozgłośnie regionalne, 13 spektakli Teatru Telewizji oraz 11 produkcji radiowych biorących udział w konkursie słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

Wśród konkursowych słuchowisk znalazły się aż trzy produkcje Programu 2 Polskiego Radia: "Lilla Weneda" Juliusza Słowackiego w reż. Dariusza Błaszczyka, "Lento rubato" Marka Kochana w reż. Anny Wieczur-Bluszcz oraz "Nie jestem wielbłądem" według tekstu i w reż. Marcina Trońskiego.


Podczas XVII "Dwóch Teatrów" radiowa Dwójka będzie na miejscu: będziemy rozmawiać z twórcami - reżyserami i aktorami - prześledzimy najnowsze trendy, przyjrzymy się najbardziej oczekiwanym słuchowiskom i spektaklom, a w środowy wieczór (na gorąco, niedługo po finałowej gali) porozmawiamy z laureatami festiwalu.

"Dwa Teatry" w Dwójce w "Wiadomościach kulturalnych", w "Porankach Dwójki", w "Wybieram Dwójkę" oraz (19 i 20 czerwca o 18.00) w "O wszystkim z kulturą".

Zapraszamy również do Dwójki na spotkania z laureatami Wielkiej Nagrody Festiwalu "Dwa Teatry" – Ewą Dałkowską i Olgierdem Łukaszewiczem. Opowieści dwojga znakomitych aktorów słuchamy w cyklu "Zapiski ze współczesności"


(zdj. ilustracyjne) (zdj. ilustracyjne)
jp/mz