Polskie Radio
Section05
Sopot

"Trójka pod Księżycem": teatr między sezonami

W "Trójce pod Księżycem" rozmawialiśmy o tym, co od połowy lat 90. dzieje się w teatrach w czasie wakacji. Koniec czerwca w życiu kulturalnym oznacza koniec sezonu i wtedy tradycyjnie podsumowuje się minione wydarzenia artystyczne. W wielu teatrach nadal dokonuje się przeglądu tego, co udało się zrealizować od jesieni do lata, ale coraz częściej słyszymy, że artyści latem grają! Te wakacje są szczególne, po dwóch latach pandemii i z wojną w tle.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik TEATR KULTURA Anna Wieczur-Bluszcz Warszawa Sopot

Sopot: Pijany próbował przekupić policjantów, później groził im śmiercią

Sopoccy policjanci poinformowali o zatrzymaniu 38-letniego mężczyzny, który najpierw chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę, a następnie groził im śmiercią. Zatrzymany miał 2 promile alkoholu. Usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 
Zobacz więcej na temat:  wypadek motocykl drogi policja polska POLSKA regiony pomorskie Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Sopot

Hulajnoga z abonamentem. UOKiK ukarał nieuczciwego przedsiębiorcę

Prezes UOKiK nałożył 750 tys. zł kary na firmę Logo-Sharing z Sopotu, która odpowiadała za wynajem hulajnóg w miejscowościach turystycznych. Wynajmujący sprzęt nie byli świadomi, że płacąc za jeden przejazd zamawiają cykliczną subskrypcję. Działania podjęto pod wpływem wielu skarg konsumentów, informacji od Inspekcji Handlowej i rzeczników konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma UOKiK hulajnoga wynajem Sopot

"Tęskno mi, Panie". Wystawa w hołdzie Cyprianowi Kamilowi Norwidowi

W Sopocie trwa wystawa zatytułowana "Tęskno mi, Panie", którą przygotowano w hołdzie Cyprianowi Kamilowi Norwidowi. Wydarzenie skupia prace inspirowane twórczością poetycką wielkiego romantyka. Na ekspozycję składają się dzieła wykonane w różnorodnych technikach, m.in. prace malarskie, rzeźbiarskie, fotografia oraz rysunek.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA wystawa malarstwo rzeźba Cyprian Kamil Norwid Sopot SZTUKA Katarzyna Cygler

Aktor nie z tej ziemi i "Boski" festiwal w TPK

"The Man, Who Fell to Earth" ("Człowiek, Który Spadł na Ziemię") – tak zatytułowana jest powieść Waltera Tevisa z 1963 roku, która zainspirowała twórców musicalu "Lazarus". Między rokiem ukazania się książki i prapremierą musicalu upłynęło ponad pół wieku. W tym pięćdziesięcioleciu zamyka się też aktywność artystyczna Davida Bowie, autora muzyki i tekstów do "Lazarusa". Wcześnie też pojawiają się w obszarze jego zainteresowań wątki "kosmiczne". 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik KULTURA TEATR Kraków Sopot wystawa Warszawa premiera Krystyna Janda Jan A. P. Kaczmarek Trójka

Policja podsumowuje pierwszy dzień akcji "Znicz": blisko sto wypadków, są zabici i ranni

Komenda Główna Policji poinformowała, że w piątek na polskich drogach doszło do 89 wypadków, w których zginęły cztery osoby. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych policja prowadzi akcję "Znicz". Na drogi i w okolice cmentarzy wysyłane są dodatkowe patrole. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych komunikacja miejska społeczeństwo regiony mazowieckie wielkopolskie pomorskie śląskie łódzkie dolnośląskie Poznań Warszawa Wrocław Katowice Łódź Gdańsk Gdynia Sopot

PORADNIK Dodatkowe autobusy i tramwaje dowiozą do cmentarzy

Zmiany w organizacji ruchu, zamknięte niektóre ulice przy cmentarzach, dodatkowe autobusy i tramwaje. Sprawdź, jakie zmiany w komunikacji miejskiej i zasady dla zmotoryzowanych będą obowiązywały w okresie Wszystkich Świętych w największych polskich miastach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych komunikacja miejska społeczeństwo regiony mazowieckie wielkopolskie pomorskie śląskie łódzkie dolnośląskie Poznań Warszawa Wrocław Katowice Łódź Gdańsk Gdynia Sopot