X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premiera płyty Chóru Polskiego Radia z psalmami Gomółki

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2018 14:40
26 października ukazało się – nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia – pierwsze z pięciu w serii wydawnictwo "Melodie na Psałterz Polski" z dziełami renesansowego kompozytora Mikołaja Gomółki nagranymi przez Chór Polskiego Radia z towarzyszeniem solistów.
Okładka płyty Melodie na Psałterz Polski
Okładka płyty "Melodie na Psałterz Polski"Foto: materiały prasowe

Tę podwójną płytę można było nabyć przedpremierowo już 21 października podczas jubileuszowego koncertu z okazji 70-lecia Chóru Polskiego Radia w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.

"Melodie na psałterz polski" Mikołaja Gomółki nagrane przez Chór Polskiego Radia pod kierownictwem artystycznym Agnieszki Budzińskiej-Bennett to ogromne, bezprecedensowe przedsięwzięcie wydawnicze – promujące najznakomitszą polską muzykę dawną. Do projektu zaproszeni są wybitni instrumentaliści z kraju i zagranicy, specjalizujący się w muzyce epoki – jak na przykład Marc Lewon – profesor lutni w Schola Cantorum Basiliensis, renesansowy zespół Compass Viol Consort czy wspomniana Agnieszka Budzińska-Bennett – grająca na harfie gotyckiej.

W serii ukaże się pięć podwójnych wydawnictw zawierających ponad 150 krótkich, XVI-wiecznych utworów utrzymanych w układzie czterogłosowym. Psalmy – przełożone na język polski przez Jana Kochanowskiego i umuzycznione przez Mikołaja Gomółkę – stanowią najbardziej znane, opublikowane za życia autora i jedyne zachowane do dziś jego dzieło, które ma bezsprzeczne znaczenie dla kultury polskiej.

Seria "Melodie na psałterz polski" – poza ogromną wartością muzyczną – ma także na celu przybliżenie publiczności utrwalonego w parafrazach Kochanowskiego piękna i bogactwa dawnego języka polskiego. O wyjątkowości tego – firmowanego przez Program 2 Polskiego Radia – wydawnictwa świadczy także fakt, że w książeczce albumu, poza wnikliwymi opisami merytorycznymi, znajdą się teksty wszystkich śpiewanych Psalmów w przekładzie Kochanowskiego wraz z ich wersjami angielskimi.

Chór Polskiego Radia będzie realizował to przedsięwzięcie etapami, aż do 2020 roku, wydając w sumie 5 dwupłytowych albumów obejmujących wszystkie Psalmy. Już 26 października ukaże się część 1 i 2 serii, czyli "Melodie na psałterz polski. Opera omnia" – podwójny album CD prezentujący "Psalmy pielgrzymów" oraz "Psalmy poranne i wieczorne".

materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak