X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje Rosław Szaybo, legendarny grafik, ilustrator i fotograf

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:56
Był twórcą wielu znakomitych plakatów, a także okładek płytowych, m.in. słynnego albumu "Astigmatic" Krzysztofa Komedy. Od 1966 do 1993 roku mieszkał w Londynie. Rosław Szaybo zmarł we wtorek (21.05) w Warszawie. Miał 85 lat.
Audio
Rosław Szaybo
Rosław SzayboFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Rosław Szaybo (ur. 1933 r.) studiował na wydziale malarstwa ASP w Warszawie, m.in. w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego. W 1966 roku wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował jako niezależny projektant. W latach 1972-1988 był dyrektorem artystycznym w CBS Records Great Britain.

Rosław Szaybo o artystycznej kontestacji w czasach komunizmu >>>

Zaliczany do artystów z tzw. Polskiej Szkoły Plakatu, był twórcą niezliczonej liczby plakatów i około 2000 tysięcy okładek płyt. Z jego talentu i pracowitości korzystali m.in. Krzysztof Komeda, Elton John, Leonard Cohen i Bob Marley, Carlos Santana, Miles Davis.

Od Komedy po Judas Priest - okładki Rosława Szaybo >>>

To Rosław Szaybo zaprojektował słynną okładkę do płyty Komedy "Astigmatic" i "British Steel" Judas Priest, okładkę debiutanckiego albumu zespołu The Clash oraz płyty Leonarda Cohena "Live Songs". Artysta jest także autorem logo legendarnej serii płytowej Polish Jazz.

Jazz Forum/mko

Zobacz więcej na temat: odeszli 2019 KULTURA Jazz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak