19 i 20 lipca "Lato z Radiem Festiwal 2019" zagra w Pucku

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 12:12
Daria Zawiałow, Sławek Uniatowski, Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, Warszawskie Combo Taneczne i Kapela ze Wsi Warszawa – koncerty, spotkania z gwiazdami i dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, konkursy i inne atrakcje w strefach festiwalowych. Na dwa dni Puck zamieni się w najbardziej rodzinną i pozytywną muzyczną stolicę Polski. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Plakat  festiwalu Lato z Radiem
Plakat festiwalu "Lato z Radiem"Foto: PR

W piątek 19 lipca wieczorem do wspólnej zabawy na Stadionie Miejskim zaprosi o godz. 20.00 Warszawskie Combo Taneczne, które niezmiennie czaruje publiczność szlagierami przedwojennej Warszawy, poczuciem humoru i doskonałym obyciem scenicznym. Zaraz potem wystąpi Kapela ze Wsi Warszawa, jeden z najbardziej znanych na świecie zespołów folkowych, nieczęsto koncertujący w Polsce. Swoją karierę zaczynali z Polskim Radiem, wygrywając konkurs "Nowa Tradycja", za zaszczyt poczytują sobie udział w Festiwalu "Lata z Radiem" w nowej, muzycznie bogatszej, formule.

W sobotę 20 lipca imprezę rozpocznie o godz. 18.00 Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Niezapomnianych wzruszeń dostarczy gościnny występ Sławka Uniatowskiego, który z akompaniamentem Big Bandu wykona piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Sławek Uniatowski wystąpi też solo, przypominając przeboje ze swojej autorskiej płyty: "Każdemu wolno kochać", "Honolulu" czy "5 rano", do której słowa napisał Organek. Wieczór zakończy Daria Zawiałow, dziewczyna, która ledwie pojawiła się na scenie muzycznej, została okrzyknięta objawieniem. Pierwszy koncert studyjny zagrała w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu, jest laureatką nagrody Fryderyki 2018 za "Fonograficzny debiut roku" oraz "Album Roku - Alternatywa". – Nie możemy się doczekać koncertu w Pucku! Postaramy się nikogo nie zawieść, zapewniamy ogień! – zapowiada Daria Zawiałow.

Tego dnia z Rynku Miasta nadawana będzie również plenerowa audycja "Dwójka na miejscu - Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" (sobota, godz. 15.00-17.00).

Tradycyjnie już fantastycznym koncertom towarzyszyć będą spotkania z artystami oraz dziennikarzami Polskiego Radia w Strefie Muzycznej, atrakcje przygotowane przez Polskie Radio Dzieciom w Strefie Familijnej oraz zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu w Strefie Relaksu.

Mapa festiwalu Mapa festiwalu

Na gości w Strefie Muzycznej (ulokowanej na Zielonej Plażyczekać będą też inne niespodzianki: sklepik muzyczny, gdzie można się będzie zaopatrzyć w płytę "Lato z Radiem Festiwal 2019" oraz płyty wydawane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, strefa VR oraz strefa wielośladów, w której można wspólnie z muzykami "złożyć" własny utwór instrumentalny z osobno nagrywanych dźwięków. W Zakopanem, gdzie wystartował tegoroczny Festiwal, do późnych godzin wieczornych setki uczestników z powodzeniem spróbowały tu swoich sił.

Na maluchów i ich rodziców mnóstwo atrakcji czekać będzie w Strefie Familijnej, w której rządy obejmą dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom. Na Zielonej Plaży przez dwa festiwalowe dni od godz. 12.00 będzie można uczestniczyć w nauce piosenek, które poprowadzi Martyna Chuderska, nauki gry na bębnach afrykańskich, a także wziąć udział w niezwykle atrakcyjnych dla dzieci warsztatach reporterskich, posłuchać czytanek z odgrywanymi rolami przez dziennikarzy Polskiego Radia Dzieciom. Wiele dzieci zainteresują gry i zabawy sportowe, niezwykle zabawne „Kalamabury muzyczne” oraz spektakl cyrkowy z - uwaga - warsztatami cyrkowymi! Przez całe dwa dni w Strefie Familijnej czeka dzieci m.in. malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia oraz kącik reporterski, w którym będzie można nagrać pozdrowienia dla bliskich.

Dla spragnionych odpoczynku po muzycznych emocjach Ola Żelazo, znana z radiowej Jedynki, proponuje aktywny wypoczynek w Strefie Relaksu, która znajdować się będzie na Plaży Puck. W programie m.in. relaks przy muzyce, ćwiczenia wyciszające, joga, pilates, hula-hoop i wiele innych atrakcji dla aktywnych.

Kolejne koncerty "Lato z Radiem Festiwal" 2019 odbędą się w 9 i 10 sierpnia Stalowej Woli oraz finałowo – 30 i 31 sierpnia w Krakowie.

Dla tych, którzy nie będą z nami w Pucku, Polskie Radio przygotowało relacje na żywo i video streamingi. Wszystkie koncerty można będzie oglądać na polskieradio.pl oraz latozradiem.pl, a także na profilach facebookowych poszczególnych anten i kanale youtube Polskiego Radia.

materiały prom.

Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem 2019
Czytaj także

Chopin University Big Band w Zakopanem

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 17:40
- To świetna okazja, żeby zaprezentować polską muzykę - mówi Piotr Kostrzewa z Chopin University Big Band. Warszawski zespół wystąpi na scenie na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem.
rozwiń zwiń