Polskie Radio
Section05
Festiwal Lata z Radiem

Tak było na "Lato z Radiem Festiwal” w Krakowie

Zakopane, Puck, Stalowa Wola i Kraków – to cztery miasta w których w 2019 roku odbywa się "Lato z Radiem Festiwal”. Jest to cykl wydarzeń, które są okazją do artystycznych spotkań i muzycznych premier. Każdemu z tych wydarzeń towarzyszą koncerty, możliwość wzięcia udziału w audycjach nadawanych na żywo i poznania osobistości poszczególnych anten Polskiego Radia. W jednej z 3 stref swoje aktywności przygotowało Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Festiwal Lata z Radiem

P. Siwek: festiwal dla nas okazją do pokazania najlepszego

- Udział Dwójki w Festiwalu Lato z Radiem jest dla nas nowością, ale jako debiutanci na tej imprezie dobrze sobie radzimy. W Stalowej Woli przygotowaliśmy trwających w sobotę od południa wiele artystycznych działań oraz warsztaty i degustację, a także audycję poświęconą temu miastu, którą będzie też emitowana na antenie - powiedział Paweł Siwek, dziennikarz Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lato z Radiem Lato z Radiem 2019 Festiwal Lata z Radiem

Prezydent Stalowej Woli: Lato z Radiem kojarzy mi się z dobrą atmosferą

- Zawsze, kiedy Lato z Radiem gościło w Stalowej Woli, mieliśmy świetną atmosferę i frekwencję. Mieszkańcy domagali się, by Polskie Radio wróciło do Stalowej Woli ze swoim festiwalem. To, co zostało dzisiaj zaproponowane w ramach rozszerzonej formuły, wszystkich zaskoczyło. Dwa dni muzycznej uczty, pomysłowe strefy - bardzo pozytywnie nas zaskoczyło - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Lato z Radiem Lato z Radiem 2019 Festiwal Lata z Radiem

"Lato z Radiem Festiwal". Marcin Kusy: w strefie koncertowej wyjątkowi artyści

- W strefie koncertowej Lata z Radiem pojawią się wyjątkowi artysci. Po raz pierwszy - HLA 4 Transplant. To jest zespół, w którym ideologia i przesłanie są równie ważne, co muzyka - mówił Marcin Kusy z radiowej Jedynki. - Potem Kapela Ze Wsi Warszawa - muzyka świata, bardzo korzenna i transowa, a na finał wystąpi Perfect. Cieszę się, że tego lata Perfect jest razem z nami - dodał dziennikarz radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2019 POLSKA Lato z Radiem Festiwal Lata z Radiem

Słynny lud Lubomirskich i "Lato z Radiem" łączy Stalową Wolę

Stalowa Wola to nie tylko jedno z najmłodszych polskich miast, ale też "miasto ze stali". Wyrosło z tradycji COP-u oraz znajduje się tutaj m.in. Pałac Lubomirskich, który pełni funkcję Muzeum Regionalnego. Lubomirscy, jedna z najbardziej arystokratycznych rodzin, przybyli w te strony na początku XVIII wieku. Jakie jeszcze ważne osobistości związane są z tym miastem? Co jest jego główną atrakcją? 
Zobacz więcej na temat:  Stalowa Wola przemysł Roman Czejarek Sława Bieńczycka Festiwal Lata z Radiem