Polskie Radio
Section05
Zakopane

Wszystko jasne ws. koni na trasie do Morskiego Oka

Bez rewolucji w transporcie nad Morskie Oko. Podpisaniem 12-punktowej deklaracji zakończyło się spotkanie w formule okrągłego stołu w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Miało ono związek z incydentem podczas majówki, gdy na trasie przewrócił się koń ciągnący fasiąg z turystami, a następnie został uderzony przez fiakra, aby zwierzę wstało.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tatrzański Park Narodowy Tatry konie koń zwierzęta Morskie Oko góry Zakopane turystyka turysta

Wiosna Jazzowa 2024. Podsumowanie drugiego dnia festiwalu

Drugi dzień festiwalu był pod wieloma względami wyjątkowy i niezapomniany. Stał się świetną okazją do posłuchania różnorodnego repertuaru, w wykonaniu wybitnych polskich artystów takich jak: Jazz Band Młynarski & Masecki - żywego muzycznego połączenia XXI wieku z atmosferą minionych lat i Hanny Banaszak - damy polskiego jazzu, która wystąpiła na finał kolejnego dnia koncertowego. Na najsłynniejszym deptaku w Polsce zaprezentował się natomiast energetyczny kolektyw Dizzy Boyz Brass Band.
Zobacz więcej na temat:  Wiosna Jazzowa w Zakopanem Zakopane Jazz

20. Wiosna Jazzowa w Zakopanem. Jan Młynarski: to będzie mój pierwszy tego formatu koncert w Zakopanem

W stolicy polskich Tatr trwa 20. Wiosna Jazzowa. Wieczorem na scenie Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza zaprezentuje się Młynarski & Masecki Jazz Band. - To jest pierwszy tego rodzaju, tego formatu koncert, który gram w Zakopanem po wielu latach, a przyjeżdżam tu od dziecka - podkreślił w audycji "Muzyczna Jedynka" Jan Młynarski. Patronem imprezy jest Program 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke Zakopane Jazz Wiosna Jazzowa w Zakopanem Jan Młynarski Marcin Masecki

20. Wiosna Jazzowa w Zakopanem. Andrzej Dąbrowski: będzie grana świetna muzyka

W Międzynarodowym Dniu Jazzu, 30 kwietnia, w stolicy polskich Tatr rozpoczęła się 20. Wiosna Jazzowa. Na scenie zaprezentują się polskie gwiazdy, m.in. już pierwszego dnia festiwalu wystąpi wybitny perkusista i wokalista jazzowy Andrzej Dąbrowski i wspaniali goście z zagranicy. Wydarzenie potrwa do 3 maja. Patronem imprezy jest Program 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Paweł Sztompke Zakopane Jazz Wiosna Jazzowa w Zakopanem Andrzej Dąbrowski

Jan Sztaudynger. Posłuchaj radiowych wspomnień poety i satyryka

120 lat temu, 28 kwietnia 1904 roku, w Krakowie urodził się Jan Sztaudynger, poeta, fraszkopisarz, satyryk, tłumacz literatury niemieckiej oraz redaktor pism poświęconych lalkarstwu. Jako twórca "niepoważny" traktowany był z przymrużeniem oka, choć wbrew pozorom wniósł sporo do współczesnego języka.
Zobacz więcej na temat:  poezja literatura polska Jan Sztaudynger HISTORIA historia Polski literatura Kraków Zakopane

Wiosna Jazzowa 2024. Hanna Banaszak: zaśpiewam kilka piosenek o zabarwieniu jazzowym, ale nie tylko

Dla niej pisali najwybitniejsi polscy twórcy: Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski, Wojciech Młynarski czy Janusz Kofta. Hannę Banaszak już niedługo będzie można usłyszeć w ramach tegorocznej Wiosny Jazzowej w Zakopanem. Jaki repertuar przygotowała artystka? 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Wiosna Jazzowa w Zakopanem muzyka rozrywkowa koncerty Hanna Banaszak Jazz swing Zakopane Jerzy Wasowski Wojciech Młynarski Jeremi Przybora Jonasz Kofta Jerzy Matuszkiewicz

"Elektryki" zaparkują za darmo przed Morskim Okiem? TPN udostępnia darmowe bilety

Samochody elektryczne mogą parkować za darmo przy szlaku do Morskiego Oka na parkingu na Palenicy Białczańskiej. Tatrzański Park Narodowy udostępnił tylko pięć takich miejsc na każdy dzień. Darmowy bilet trzeba wcześniej zarezerwować na stronie internetowej.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców parking Zakopane samochody samochody elektryczne kierowcy