Polskie Radio
Section05
Zakopane

Od muzy Grubsona, po szaleństwo na stoku. Spędź z nami ferie!

Sięgniemy do takich książek, jak "Grubson. Na szczycie", czy do "Antologii polskiego rapu", spróbujemy rozwiązać mrożące krew w żyłach zagadki z całego świata, ale sprawdzimy też, co warto zobaczyć w najpiękniejszych miastach w Polsce i na których stokach koniecznie poszusować. Będzie muzycznie, sportowo, ale i odrobinę naukowo. Zapraszamy na ferie!
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Ferie zimowe zabawa sporty zimowe hobby grubson Gdańsk Zakopane Opole Łódź Toruń szczyrk Pekin 2022 narty Himalaje

Puchar Świata w Zakopanem. Słuchaj relacji w Jedynce

Po sobotnich zawodach drużynowych, w których Polacy zajęli 6. miejsce, pora na ostatni dzień startów. W niedzielę (16.01) w Zakopanem skoczkowie narciarscy walczący w Pucharze Świata rywalizować będą w konkursie indywidualnym. Początek zawodów o godz. 16.00. Półtorej godziny wcześniej rozpoczną się kwalifikacje. Konkursy śledzą dziennikarze Programu 1: Andrzej Grabowski, Rafał Bała i Marek Solecki. 
Zobacz więcej na temat:  Skoki narciarskie Zakopane

Bilety na PŚ w Zakopanem niewyprzedane. Zdecydowanie mniej turystów niż przed pandemią

Jak oceniają hotelarze i sprzedawcy, na tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem przyjechało do zimowej stolicy Polski zdecydowanie mniej kibiców niż w latach przed pandemią. Z uwagi na obostrzenia epidemiczne na każdy dzień zawodów przeznaczono zaledwie 6,5 tys. biletów z około 22 tys. miejsc na Wielkiej Krokwi. Nie sprzedano jednak wszystkich miejscówek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Zakopane

Prognoza pogody na weekend PŚ w Zakopanem

W najbliższy weekend w Zakopanem odbędzie się PŚ w skokach. Według Grzegorza Walijewskiego, rzecznika Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogoda nie powinna sprawić problemu. - Po dwóch dniach zmiennej pogody i dodatnich temperatur weekend w Zakopanem ma być mroźny, a to, co dla skoczków najważniejsze - wiatr nie powinien zakłócić zawodów - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2021/2022 Skoki narciarskie SPORT sporty zimowe Zakopane