"Karałow/Noetinger" - koncert w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 11:35
To będzie artystyczne spotkanie dwóch różnych osobowości: Andrzeja Karałowa, pianisty i kompozytora oraz Jerôme'a Noetingera, eksperymentatora i muzycznej legendy. Koncert "Karałow/Noetinger" odbędzie się w sobotę, 11 maja w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Początek o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.
Projekt KarałowNoetinger  to pierwsze artystyczne spotkanie dwóch tak bardzo różnych osobowości
Projekt "Karałow/Noetinger" to pierwsze artystyczne spotkanie dwóch tak bardzo różnych osobowościFoto: materiały prom.

Andrzej Karałow, pianista i kompozytor, oraz Jérôme Noetinger, eksperymentator i muzyczna legenda, wspólnie dokonają eksploracji muzycznych przestrzeni, wykorzystując do tego takie narzędzia, jak: preparowany fortepian, syntezatory, analogowy efekt taśmowy oraz legendarny magnetofon szpulowy Revox.

Efekty współpracy, zupełnie nowej dla nich samych, zaprezentują podczas niezwykłego koncertu, który odbędzie się w Polskim Radiu (Studio im. Władysława Szpilmana) 11 maja br. o godzinie 19.00.

Koncert "Karałow/Noetinger" poprowadzi Ewa Szczecińska, która tydzień później zaprosi słuchaczy Dwójki na retransmisję koncertu.

Organizatorem rezydencji, nagrań i koncertu jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża". Program 2 Polskiego Radia jest współorganizatorem wydarzenia.
Pomysłodawcą i kuratorem projektu jest zaś Grzegorz Paluch.

reklama