X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adrian Thomas po raz drugi o werdykcie Trybunału

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 14:55
W ostatnim "Płytowym Trybunale Dwójki” jury wybrało najlepszą interpretację Kwintetu fortepianowego g-moll op. 34 Juliusza Zarębskiego. Obradom poświęconym arcydziełu polskiej kameralistyki uważnie przysłuchiwał się Adrian Thomas.
Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski i Karol Radziwonowicz podczas obrad Trybunału
Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski i Karol Radziwonowicz podczas obrad Trybunału Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Po raz drugi w ciągu ostatniego miesiąca wybitny brytyjski muzykolog podzielił się z czytelnikami swojego bloga (onpolishmusic.com) uwagami na temat decyzji podejmowanych przez nasze jury (w składzie: Dorota Kozińska, Kacper Miklaszewski, Karol Radziwonowicz). Przypomnijmy, że najlepszym nagraniem "Kwintetu" Zarębskiego Trybunał ogłosił interpretację Kwintetu Warszawskiego z lat 60. XX wieku. Tym razem słuchający nas w Kornwalii Adrian Thomas nie ukrywa, że jest zaskoczony werdyktem, a swojego faworyta upatrywał w nagraniu Jonathana Plowrighta i Kwartetu Szymanowskiego (u nas miejsce drugie), które jego zdaniem wnosi wiele świeżości w odczytaniu kompozycji.
Wraz z Adrianem Thomasem zwracamy uwagę, że powstało już ponad 12 nagrań "Kwintetu" Zarębskiego. Dzieło zyskuje coraz większe uznanie wśród muzyków, a świadczy o tym m.in. rosnąca liczba nagrań tego utworu – od 2010 roku pojawiło się ich aż pięć. Pozwala to mieć nadzieję, że Kwintet g-moll na stałe zagości w repertuarze najwybitniejszych zespołów z całego świata.
Link do artykułu: http://onpolishmusic.com/2013/02/17/%E2%80%A2-zarebski-piano-quintet-on-pr-trybunal/

Zobacz więcej na temat: dzieje się
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak