X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konkurs Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" 2015. Szczęśliwa trzynastka!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 14:30
Na liście wykonawców, których usłyszymy w dniach 15-16 maja tego roku, znalazło się ostatecznie trzynaście zespołów.
Występ zespołu Hańba, który w Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2014 r. otrzymał Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena za odważną ideę artystyczną i ekspresję
Występ zespołu Hańba!, który w Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" w 2014 r. otrzymał Nagrodę Specjalną im. Czesława Niemena za odważną ideę artystyczną i ekspresjęFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Przychylne okoliczności organizacyjne sprawiły, że do grona zakwalifikowanych zespołów mogliśmy dołączyć jeszcze jednego wykonawcę. Pełna lista prezentuje się zatem następująco (podajemy zgodnie z kolejnością konkursowych występów, 15 i 16 maja).

 

1. WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA /Warszawa/

2. ZAGAN ACOUSTIC /Pruszcz Gdański/

3. TABORET /Warszawa/

4. JUSTYNA JARY I ZESPÓŁ POMPADUR /Warszawa/

5. KIPIKASZA /Sandomierz/

6. BUM BUM ORKESTAR /Łomianki/

7. GRZEGORZ TOMASZEWSKI I BAYAN BROTHERS /Wągrowiec/

8. ODPOCZNO /Łódź/

9. KAPELA WAŁASI /Istebna/

10. THE SUPERTONIC OTCHESTRA /Lublin/

11. LUDOŻERCY Z INNEJ WSI /Poznań/

12. BANDA NELLA NEBBIA /Warszawa/

13. KRÓLESTWO BESKIDU /Laliki/

Zobacz informacje o wszystkich tegorocznych wykonawcach>>>

 

***

Celem Konkursu Muzyki Folkowej, organizowanego przez Polskie Radio S.A., jest promocja polskiej muzyki opartej na tradycyjnych źródłach wykorzystującej nowe opracowania.

XVIII Festiwal Folkowy Polskiego Radia "Nowa Tradycja">>>
Biorą w nim udział wykonawcy działający na terytorium Polski – zespoły (do 7 osób) lub soliści, których program zawiera co najmniej trzy utwory inspirowane polską muzyką ludową lub muzyką historycznych mniejszości etnicznych zamieszkujących Polskę.
Konkurs odbędzie się w dniach 13-17 maja 2015 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

 
jp/mc
Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA Nowa Tradycja
Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
KKE2015-04-16 22:13 Zgłoś
W "Źródłach" 1-IV (w podkaście 45:27) Ania Szewczuk-Czech ogłosiła, że dopuszczonych 12. Miło, że doszła dziś "The Supertonic Orchestra" (czy "OTchestra", jak tu napisano?) Przemka Łozowskiego, ale czemu nie od razu i może by jeszcze ktoś (chętnie doradzę) i kiedy, na ile dni przed folderem? Na www NT w spisie 12, ale w opisach szczęśliwie 13 jest. W ostatnich latach najczęściej było 14 zakwalifikowanych, parzysty podział na dni.
KKE2015-04-16 19:36 Zgłoś
Nie "Konkurs odbędzie się w dniach 13-17 maja 2015 r.", a festiwal (w br. już od środy? - brawo!), w tym konkurs 15-16 maja i 17 maja koncert laureatów.