X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kabaretowe numery i klimaty: Marian Załucki

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2009 13:30
28 marca 2009, godz. 12:05
Audio

Tym razem autorki cyklu postanowiły przypomnieć bardzo zabawne teksty monologów i fraszek w wykonaniu bohatera audycji, Mariana Załuckiego. 13 kwietnia minie bowiem 30. rocznica śmierci tego niezwykle lubianego przez publiczność poety i satyryka. "Przejażdżki wierszem", "Uszczypnij Muzo", "Czy pani Lubi Załuckiego?" - to tylko niektóre z tytułów jego książek. Debiutował w krakowskim Teatrze Satyryków. Później był gwiazdą wielu kabaretów. Występował w  Wagabundzie, Szpaku, Dudku i - przede wszystkim - w Podwieczorku przy mikrofonie. Wiele jego tekstów mimo silnego osadzenia w realiach peerelowskiej rzeczywistości nie straciło na sile wymowy - dotyczy to oczywiście ponadczasowych relacji damsko-męskich. Marian Załucki nie był zawodowym aktorem, mimo to na estradzie był niezwykle charakterystyczny, publiczność rozpoznawała go natychmiast. Niepozorna postura, nieśmiałość w ruchach i niepewność w głosie (z lekkim akcentem lwowskim) oraz charakterystyczne, od czasu do czasu pojawiające się "zacięcie", witano gromkimi brawami.

Audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem Romana Dziewońskiego, który miał szczęście znać pana Mariana Załuckiego osobiście...

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak