X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kabaretowe numery i klimaty: Jerzy Dobrowolski

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2009 12:06
3 października 2009, godz. 12:05
Audio

Kabaretowe numery i klimaty: Jerzy Dobrowolski - audycja Iwony Malinowskiej i Bogumiły Prządki z udziałem reżysera, znawcy historii kabaretu, autora książek o tej tematyce - Romana Dziewońskiego.

Wkrótce słuchacze ujrzą na półkach księgarskich najnowszą książkę gościa zatytułowaną "Dla mnie bomba Jerzego Dobrowolskiego". I o tej właśnie książce opowiada Roman Dziewoński - a właściwie o jej bohaterze. Przypomina nieżyjącego już artystę, którego tacy aktorzy jak Irena Kwiatkowska, Piotr Fronczewski, Jerzy Turek, Stanisław Tym uważali za niedościgłego mistrza satyry i kabaretu, swojego nauczyciela. Jerzy Dobrowolski, urodzony w 1930 roku był z wykształcenia aktorem- absolwentem warszawskiej PWST. Stworzył jedne z pierwszych powojennych kabaretów: kabaret "Koń" i "Owca", które przeszły do legendy. Był także doskonałym aktorem radiowym. Grał w słuchowiskach a także w audycjach rozrywkowych, które także sam reżyserował - Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy i kabaret "Decybel", emitowane w "Trójce". W audycji znajdą się fragmenty tych nagrań, złożone głównie z tekstów Marii Czubaszek. Jerzy Dobrowolski był twórcą wielu powiedzonek i zwrotów, które nadal funkcjonują np. "Serwus, jestem nerwus" czy "Dzień dobry, jestem z kobry."


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak