Przekreślony początek Ryszarda Krynickiego

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 18:13
Dwójka poleca nową książkę poetycką, premierę 18. Europejskiego Portu Literackiego.
Przekreślony początek, fragm. okładki
"Przekreślony początek", fragm. okładkiFoto: mat. prasowe

7 marca ukazał się tom "Przekreślony początek" Ryszarda Krynickiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich poetów, wyróżnionego przed kilkoma tygodniami we Włoszech nagrodą Vercelli. Przekreślony początek to pierwsza z dwóch książek autora, jakie w 2013 roku wydane będą nakładem wrocławskiego Biura Literackiego. Publikacje ukażą się w roku 70. urodzin pisarza.
W "Przekreślonym początku" czytelnik odkryje przebudzenia w różnych czasach i okolicznościach, zgodę na ciągłe odkrywanie i przeżywanie starych błędów ludzkości od nowa. W wierszach wybranych przez Ryszarda Krynickiego widać motyw podróży, kwestie ciała, jego jednoczesnego wyzwalania i zniewalania, rozłąkę świata snów i rzeczywistości.
Książka jest premierą 18. Europejskiego Portu Literackiego, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia 2013 roku w BF Impart we Wrocławiu. Pierwszego dnia festiwalu o godz. 18.00 zaplanowano spotkanie autorskie z Ryszardem Krynickim i Bogusławem Kiercem, które poprowadzi Stanisław Bereś.

Zobacz więcej na temat: literatura patronat