Piknik Naukowy w radiowej Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 15:19
Dziś, 31 maja, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbywa się 18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – największa plenerowa impreza naukowa w Europie! Dwójka zaprasza na audycje specjalne nadawane prosto ze Stadionu.
Piknik Naukowy w radiowej Dwójce
Foto: Zyllan Fotografía/Flickr, lic. CC BY 2.0
Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego jest  "czas” – pojęcie na tyle pojemne, że inspiruje tak fizyków, jak i filozofów, a jego definicji w równym stopniu poszukują matematycy i przyrodnicy, co humaniści. Jedno jest więc pewne: wśród niemal tysiąca intrygujących pokazów każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wspaniale zaprezentuje się Polskie Radio – zajmiemy aż 12 stanowisk (wejście bramą nr 2 od Ronda Waszyngtona), w których obecne będą nie tylko wszystkie nasze Programy, ale również Studio Reportażu i Dokumentu, portal PolskieRadio.pl, Informacyjna Agencja Radiowa, Teatr czy Archiwum. Będzie można m.in. sprawdzić, ile centymetrów ma 1 sekunda nagrania, wcielić się w radiowego serwisanta, reportera czy montażystę, przekonać się, na czym polega proces cyfryzacji dźwięku, wziąć udział w nagraniu mikrosłuchowiska oraz wielu ciekawych konkursach. W zupełnie nowej odsłonie powróci również wielokrotnie nagradzany projekt "Dotknij dźwięku”, który z pewnością pamiętają uczestnicy 16. Pikniku Naukowego.

Zobacz jakie atrakcje na 18. Pikniku Naukowym przygotował portal PolskieRadio.pl

Oprócz radiowych niespodzianek czeka nas wiele fascynujących pokazów i aktywności, przygotowanych przez polskich i zagranicznych naukowców. 
Zachęcamy do odwiedzenia strony pikniknaukowy.pl , na której znajdują się opisy poszczególnych stanowisk oraz mapa umożliwiająca zaplanowanie piknikowej trasy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa, wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

 

Od króla Jana po esperanto. Przyjdź na Piknik Naukowy!

W Programie 2 Polskiego Radia nie zabraknie akcentów związanych z tym ważnym wydarzeniem. Zapraszamy na relacje ze Stadionu Narodowego (godz. 9.55, 11.25, 12.55, 14.25) oraz na specjalne wydanie "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego" .

Dwójka - jesteś na miejscu!

Zobacz więcej na temat: NAUKA Piknik Naukowy

Czytaj także

Piknik Naukowy – od króla Jana po esperanto

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 15:00
Największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę odbędzie się już po raz osiemnasty, w sobotę 31 maja - i zajmie się zjawiskiem czasu. Piknik Naukowy ponownie zagości na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wstęp na imprezę jest jak zwykle bezpłatny.
rozwiń zwiń